Domowe sposoby na oczyszczenie jelit

Domowe sposoby na oczyszczenie jelit – korzyści zdrowotne, przepis

Domowe sposoby na oczyszczenie jelit – czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Twoje ciało po przejedzeniu wkrótce eksploduje? Czujesz, że nadeszła pora, aby oczyścić jelita i poprawić funkcje układu trawiennego, w którym zgromadziły się toksyny? Mamy na to sposób!

Domowe sposoby na oczyszczenie jelit – Te dwa składniki szybko pomogą oczyścić jelita z toksyn

Sposobów jest wiele, ale nasz nie tylko jest najskuteczniejszy, ale i najprostszy. Do przepisu potrzebujesz octu jabłkowego i miodu. Ocet słynie ze swoich właściwości leczniczych. Zawiera w swoim składzie acetobakterię oraz wiele innych substancji, które obniżają poziom cukru we krwi, dodają energii i stymulują prawidłową perystaltykę jelit.

Składniki:

2 łyżki stołowe octu jabłkowego

2 łyżki stołowe miodu

Wymieszaj obydwa składniki w małej, szklanej miseczce i pij szklankę tego leku każdego ranka, tuż po przebudzeniu. Kontynuuj kurację tak długo, aż poczujesz, że Twoje jelita są oczyszczone. Podczas terapii nie będziesz odczuwał wzmożonej potrzeby wypróżniania, co ma miejsce w przypadku innych sposobów oczyszczających. Składniki, które znajdują się w przepisie ułatwiają wchłanianie substancji do układu trawiennego.

Korzyści zdrowotne jakie możesz osiągnąć

W czasopiśmie Science Food Science opublikowano badanie, w którym stwierdzono, że ocet jabłkowy jest korzystną substancją zawierającą niezbędne składniki odżywcze – kwas octowy, galusowy, katechiny, ephicatechiny, kwas chlorogenowy, kwas kofeinowy, kwas p-kumarylowy i kwas ferulowy. To niesamowita kombinacja przeciwzapalna, przecicukrzycowa, przeciwbakteryjna i przeciwutleniająca. Regularne stosowanie octu jabłkowego ureguluje ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Wspomoże też zdrowe odchudzanie.

Naukowcy twierdzą, że bioaktywne związki octu wykazują korzystne właściwości, w tym:

przeciwutleniające

zapobiegające cukrzycy

antybakteryjne

przeciwnowotworowe

przeciwdziałające otyłości i nadciśnieniu

obniżające poziom cholesterolu.

Komentarze

  1. 2 łyżki miodu i 2 łyżki octu, to skąd ta szklanka do wypicia każdego ranka z tych 2łyżek+2łyżek?

  2. No właśnie coś tu jest nie tak. 2 łyżki octu jabłkowego i 2 łyżki miodu to zdecydowanie mniej niż szklanka. Co z resztą brakującej objętości? Dolewamy wody czy spożywamy tylko 2 łyżki octu i 2 łyżki miodu?

    1. Taka jest zawartosc szklanki i to masz wypic. Czy kiedy ktos Cie prosi o nalanie szklanki napoju, wypelniasz cala szklanke? bo poprosil o szklanke napoju?

  3. Proszę o uzupełnienie i wyjaśnienie tekstu, bo komentarze są nieścisłe. W takich artykułach należy pisać wszystko dokładnie i nie pozostawiać czytelnika w niepewności,bo to bardzo zniechęca. Liczę na wyjaśnienie co z czym i ile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *