zakażenie grzybicze

Zakażenie grzybicze -Naturalne sposoby na zakażenie grzybicze

Zakażenie grzybicze – Na zakażenie grzybicze większość osób stosuje herbatę rozmarynową. Łagodzi ona swędzenie i pieczenie spowodowane przez rozmnażanie grzybów. Można ją stosować do codziennej pielęgnacji lub wypijać około czterech filiżanek dziennie. Istnieją jednak również inne sposoby radzenia sobie z zakażeniami grzybiczymi. Dowiecie się o nich z niniejszego artykułu.

Doskonałym remedium na grzybicę jest sok jagodowy. Można go spożywać w postaci tabletek żurawinowych. Równie dobrze sprawdzą się świeże bądź suszone owoce jagodowe.

ożna sięgać również po oleje

Okazuje się, że wiele z nich dobrze radzi sobie z grzybami. Aby zapobiec zakażeniu lub jego rozwojowi wystarczy zaaplikować sobie tampon nasączony kilkoma kroplami drzewa herbacianego. Pozostawić na około dwie lub trzy godziny. Powtarzać dwa razy dziennie. Alternatywnie można zastosować także oleju z oregano, który daje podobne efekty.

Nie istnieją przeciwwskazania do jego stosowania w czystej postaci, ale nic również nie stoi na przeszkodzie, aby zmieszać go z oliwą z oliwek. Taką mieszankę znajdziemy w licznych suplementach diety. Zalecana dawka to dwie kapsułki suplementu na dzień. Kuracja w tym wypadku powinna trwać kilka tygodniu aż do ustąpienia procesu grzybiczego.

Zakażenie grzybicze – Czosnek

Ma silne właściwości przeciwgrzybicze. Można spożywać go w czystej postaci lub z jego wykorzystaniem wykonać pastę czosnkową i zastosować na zakażonym obszarze. Aby uzyskać optymalne rezultaty należy użyć mieszanki oleju, czosnku, oleju kokosowego oraz kapsułek z witaminą E.

Ocet jabłkowy

Jego zastosowanie jest wszechstronne. Świetnie jednak sprawdzi się w leczeniu infekcji grzybiczych. Wystarczy zastosować odrobinę octu i wlać go do gorącej wody wykonując dwudziestominutową nasiadówkę. Na koniec wystarczy już tylko delikatnie wytrzeć się sterylnym ręcznikiem.

Nagietek

Ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Wystarczy kilka liści nagietka przyłożonych do obszaru dotkniętego procesem grzybiczym. Nie powinny go jednak stosować kobiety w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *