Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kieliszek gorącej wody – sprawdź co się dzieje w Twoim ciele!

Kieliszek gorącej wody – każdy ma swoje nawyki. Wszyscy inaczej rozpoczynają dzień. Niektórzy sięgają po filiżankę aromatycznej herbaty, inni po kubek gorącej kawy a kolejni tuż po przebudzeniu zaczynają przygotowywać dla siebie śniadanie. Są również tacy, którzy codziennie tuż po przebudzeniu sięgają po gorącą wodę uważając, że poprawiają w ten sposób swój metabolizm i to właśnie ich nawyk jest najkorzystniejszy dla zdrowia, o ile wierzyć zasadom Ajurwedy.

Kieliszek gorącej wody

Medycyna naturalna oczywiście jak zwykle dokładnie argumentuje swoje zasady. Okazuje się, że kieliszek ciepłej wody na pusty żołądek poprawi trawienie i metabolizm a także przyczyni się do usunięcia toksyn z organizmu. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Powodów, dla których warto tę zasadę wdrożyć w swoje codzienne rytuały jest znacznie więcej.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Detoksykacja organizmu

Picie szklanki ciepłej wody każdego ranka pomoże w usunięciu odpadów metabolicznych z organizmu. Powstają one przez niewłaściwe nawyki żywieniowe. Według badań woda sprzyja rozkładowi żywności w żołądku, co przekłada się na poprawę pracy całego układu trawiennego. Zamiast pić szklankę zimnej wody, lepiej wypić szklankę ciepłej.

Poprawa metabolizmu

Picie każdego dranka gorącej wody zwiększy metabolizm i wyeliminuje bóle brzucha spowodowane spowolnioną funkcją metaboliczną.

Łagodzenie bólu

Mnóstwo osób potwierdza, że gorąca woda łagodzi bóle, w tym także skurcze menstruacyjne. Ciepło relaksuje bowiem mięśnie.

Stymulacja utraty wagi

Ciepła woda w połączeniu z ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem pozwoli trawić znacznie szybciej, wzmocni nerki a efektem tego będzie szybsza utrata nadprogramowych kilogramów.

Poprawa krążenia

Jest to efektem wspomnianej już wcześniej eliminacji toksyn z organizmu.

Spowolnienie procesów starzenia się

I to także jest kolejny efekt oczyszczania organizmu z toksyn, które powodują szybsze starzenie się organizmu, co widoczne jest na przykład w postaci zmarszczek.


1 Komentarze

  1. Witam, obecnie jestem w 12 tyg. ciązy i na wynikach przeciwciała anty HCV – niereaktywny a niestety antygen HBS dodatni co to oznacza?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *