Skóra kobiety ciężarnej

Skóra kobiety ciężarnej – pielęgnacja, zabiegi kosmetyczne

Skóra kobiety ciężarnej – większość kobiet planuje swoje macierzyństwo i stara się do niego odpowiednio przygotować. Dotyczy to również przygotowania ciała i skóry do zmian, jakie pojawią się w trakcie pięknego okresu ciąży. Jest to niezwykle ważny proces, ponieważ pozwala on na zachowanie pięknej skóry i szybki powrót do normy. Nie każda kobieta jednak jest w stanie zaplanować swoją ciążę lub myśli wcześniej o tym, aby przygotować się do zostania mamą. W jaki sposób najlepiej zacząć pielęgnację ciała, aby jak najlepiej zniosło ono skutki ciąży?

Najważniejsza jest systematyczność pielęgnacji

Już na samym początku warto zaopatrzyć się w kosmetyki odpowiednie dla ciężarnych. Czym charakteryzują się takie kosmetyki?

  • najczęściej są one w pełni naturalne, botaniczne – zawierają składniki roślinne i ziołowe, które delikatnie pielęgnują skórę i dbają o jej kondycję
  • na balsamie do ciała, czy żelu pod prysznic powinna zostać zawarta informacja, że nadaje się on właśnie dla kobiet w ciąży
  • warto stawiać na kosmetyki bez sls-ów, parabenów i silikonów – można je z powodzeniem znaleźć w drogerii lub aptece.
  • najlepiej, żeby były to kosmetyki silnie nawilżające -skóra bardzo się bowiem naciąga i jest ona skłonna do powstawania rozstępów.

Balsam dla kobiet w ciąży, zapobiegający rozstępom, powinno się stosować w okolicach narażonych na ich powstawania każdego dnia, najlepiej dwa razy. Warto przy tym wykonywać delikatny masaż skóry brzucha, ud, pośladków oraz piersi. Dobry kosmetyk może sprawić, że na skórze nie pojawią się żadne rozstępy. Wiele zależy jednak od czynników genetycznych. U niektórych kobiet kosmetyki jedynie zmniejszają ilość rozstępów, ale nie są w stanie im zapobiegać.

Skóra kobiety ciężarnej – hartowanie skóry kobiety ciężarnej

Bardzo ważne jest też odpowiednie hartowanie skóry. Najlepiej robić to przy użyciu szorstkiej gąbki lub odpowiedniego peelingu, na przykład cukrowego. Dzięki złuszczeniu martwego naskórka, kosmetyki nawilżające są w stanie wniknąć w znacznie głębsze warstwy skóry i zadziałać mocniej. Warto pamiętać o zahartowaniu skóry piersi. Podczas karmienia piersią wiele kobiet cierpi z powodu bólu i dyskomfortu. Jeżeli jednak skóra jest odpowiednio przygotowana, takie dolegliwości pojawiają się rzadziej i są mniej nasilone.

Skóra kobiety ciężarnej – czy zabiegi kosmetyczne są w ciąży bezpieczne?

Wiele kobiet korzysta regularnie z usług kosmetyczki i poddaje się w masażom, maseczkom oraz peelingom. W trakcie ciąży należy jednak uważać na takie zabiegi. Przede wszystkim, koniecznie należy zgłosić osobie wykonującej zabieg swój odmienny stan. Poza tym, należy upewnić się, że kosmetyki stosowane w trakcie zabiegu nie będą szkodliwe dla maleństwa i że są one w pełni naturalne.

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje obecnie zabiegi przy użyciu takich kosmetyków i reklamuje je jako odpowiednie właśnie dla przyszłych mam. Warto szukać takiej oferty dla siebie i korzystać z niej dla relaksu i własnej przyjemności od czasu do czasu. Takie zabiegi można sobie zafundować również we własnym domu, tworząc przy tym odpowiednią atmosferę, na przykład przy użyciu świeczek i poprosić partnera o wykonanie delikatnego masażu pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *