dietetyczne przekąski

Dietetyczne przekąski na diecie – co jeść na imprezie będąc na diecie?

Dietetyczne przekąski – wiele kobiet planuje dietę odchudzającą na początek roku, aby zdążyć swobodnie do lata. Zazwyczaj są to postanowienia noworoczne. Często jednak zapominamy o tym, że wiosna to okres spotkań z przyjaciółmi i wielu imprez, na których pojawia się nie tylko alkohol, ale również jedzenie. Czy można przygotować menu na spotkanie ze znajomymi, które będzie jednocześnie smaczne i dietetyczne, tak aby nie zaszkodziło ono naszej diecie?

Spożywanie alkoholu na diecie

Jak powszechnie wiadomo, alkohol to trunek o wysokiej zawartości kalorii. W szczególności tyczy się to kolorowych i słodkich drinków oraz piwa. Jeżeli już planujemy pić alkohol w trakcie spotkania z przyjaciółmi, zdecydujmy się na czystą wódkę popijaną wodą (unikniemy w ten sposób również kaca) lub na czerwone wytrawne wino. Warto jednak ograniczyć ilość spożywanego alkoholu do minimum.

Dietetyczne przekąski

W dzisiejszych czasach w sklepie spożywczym można kupić dosłownie wszystko. Nie ma najmniejszego problemu, nawet z wymyślnymi składnikami. Warto jednak postawić na zdrowe przekąski, które każdemu zasmakują, a które są niskokaloryczne i bardzo zdrowe. Mogą to być na przykład:

  • Chipsy z pieczonych warzyw, takich jak ziemniaki, bataty, buraki, czy marchew. Bardzo popularne są ostatnio również chipsy z jarmużu, które można upiec z niewielkim dodatkiem oliwy z oliwek.
  • Hummus z ciecierzycy, a do niego świeże warzywa, jak papryka, seler naciowy, czy marchew, które można maczać w takim sosie.
  • Można też przygotować hummus z bobu lub innej rośliny strączkowej lub pastę z makreli i twarogu. Każdy gość sam zadecyduje, w jakiej formie zostanie ona spożyta.
  • W przypadku słodkości, warto zdecydować się na lekkie galaretki owocowe oraz musy.

Umiar w jedzeniu na imprezie

Osoba, która odchudza się, wcale nie musi sama wykluczać się z towarzystwa. Warto spotykać się z przyjaciółmi i nie zamykać we własnych czterech ścianach. Koniecznie należy jednak zachować rozsądek i umiar. Nie powinno się objadać i próbować wszystkiego. Warto zdecydować się na kilka lekkich przekąsek. Jeżeli zaś przygotowuje się danie główne dla swoich gości, zamiast makaronów, lepiej postawić na chude mięso drobiowe lub dobrą rybę. Z pewnością wszyscy będą zadowoleni z takiego rozwiązania i zaskoczeni pozytywnie nieco zdrowszym menu.

Jeżeli jest się gościem u kogoś, koniecznie należy poinformować o swojej diecie i postanowieniu i nie ulegać namowom na kolejną porcję ciasta lub obiadu. Rozsądny gospodarz powinien zrozumieć i zaaprobować decyzję swojego gościa w takiej sytuacji. Jest to przecież całkowicie normalna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *