domowe sposoby zapobiegające rozstępom

Domowe sposoby zapobiegające rozstępom – jak pozbyć się rozstępów

Domowe sposoby zapobiegające rozstępom – każdej kobiecie zależy na tym, aby jej ciało było piękne i jędrne, a skóra młoda i elastyczna. Chcemy wyglądać pięknie nie tylko dla siebie, ale również dla swojego partnera. Jedną z największych zmór kobiet są rozstępy, które pojawiają się na ich skórze. Najczęściej zdarza się to po gwałtownym przybraniu wagi lub jej zrzuceniu, ale niektóre kobiety mają po prostu skłonność genetyczną do rozstępów na skórze i już w nastoletnim wieku pojawiają się one pod kolanami, na udach, łydkach, pupie, biodrach lub na piersiach.

Wynika to z gwałtownych zmian, jakie zachodzą w ciele nastolatek i rozciągania się skóry w tych newralgicznych miejscach. Przeczytaj nasz artykuł do końca a dowiesz się jakie są domowe sposoby zapobiegające rozstępom.

Czy z rozstępami można jakoś walczyć?

Kiedy na skórze pojawią się już rozstępy, nie ma szans aby pozbyć się ich domowymi sposobami. Można je oczywiście rozjaśniać i nieco spłycać, jednak nie da się ich usunąć. Jedyną szansą jest zabieg laserem, który pozwala na całkowite usunięcie tych brzydkich blizn na skórze. Warto więc zapobiegać ich powstawaniu już od najmłodszych lat i starać się odpowiednio zadbać o skórę.

Każda matka powinna nauczyć swoją nastoletnią córkę, że skóra w pewnych rejonach narażona jest na powstawanie rozstępów i uwrażliwić na ten temat.

Domowe sposoby zapobiegające rozstępom

Przede wszystkim, najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry narażonej na czerwone paseczki. Powstają one przez osłabienie się włókien kolagenowych w miejscach rozciągania się skóry. Warto więc każdego dnia stosować balsam lub olejek nawilżający.

Najlepiej wybierać kosmetyki ujędrniające, właśnie przeciwko rozstępom. Zawierają one w sobie moc składników odżywczych i nawilżających, które doskonale chronią skórę.

Przed nałożeniem takiego balsamu, skóra powinna być oczyszczona. Raz w tygodniu warto stosować również peeling, na przykład domowy z cukru lub morskiej soli, ponieważ wówczas kosmetyk ma większe możliwości dotarcia do właściwej warstwy skóry i zadziałania.

Dobrze jest też wykonywać masaże pod prysznicem, za pomocą szorstkiej gąbki. Warto zmieniać temperaturę wody i polewać uda, brzuch i piersi na przemian wodą ciepłą i bardzo zimną. Dzięki lepszemu ukrwieniu, można liczyć na lepsze wchłanianie się kosmetyku, ale też hartuje się skórę.

Co robić z powstałymi już rozstępami?

Niekiedy skóra posiada silne skłonności do powstawania rozstępów i nie da się tego uniknąć, na przykład po ciąży, kiedy ulega ona gwałtownemu rozciągnięciu. Wówczas warto zadbać o to, aby rozstępy były jak najmniej widoczne i nie pogłębiały się. Najlepiej stosować w tym celu kosmetyki, które przeznaczone są właśnie do skóry z rozstępami.

Pozwalają one skutecznie wybielić brzydkie czerwone kreski na skórze i nieco je spłycić. W przypadku bardzo brzydkich rozstępów, które są mocno widoczne, warto udać się do profesjonalnego gabinetu i skorzystać z możliwości usunięcia ich za pomocą lasera. Jest to jedyna skuteczna metoda na ten problem. Najczęściej trzeba się liczyć z kilkoma sesjami zabiegów, jednak efekt jest tego wart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *