zaparcia

Zaparcia – domowe sposoby na zaparcia, sposoby na zatwardzenie

Zaparcia – jeśli czujesz się ciężko możliwe, że masz zaparcie. Według artykułu w sprawach dotyczących żywności, więcej niż jedna czwarta dorosłych ludzi cierpi z powodu zaparć. Kobiety są najbardziej narażone na problemy z ruchem jelit. Zaparcia często powodowane niewłaściwą dietą, lekarstwem, brakiem snu, stresem, wrażliwością na jedzenie, zaburzeniami hormonalnymi lub bezczynnością – wskazuje, że nasze ciało nie funkcjonuje poprawnie i wymaga pomocy.

Chociaż łatwo dostępnych jest wiele leków bez recepty – mogą one powodować efekty uboczne i uzależnienie. Na szczęście istnieją niedrogie naturalne środki zaradcze, które proponują delikatne leczenie bez wszystkich szkodliwych skutków ubocznych. Aby złagodzić niewygodne objawy zaparcia i wystrzegać się ich powrotu, w swoim codziennym życiu zastosuj jeden lub więcej z tych prostych środków domowych.

Zaparcia a nawodnienie

Utrzymuj właściwe nawodnienie organizmu, aby zapobiec i złagodzić zaparcia. Odpowiednia ilość płynów łagodzi stolec i pomaga regularnie przemieszczać jelita. Woda pitna, soki owocowo-warzywne, czyste buliony i herbatki ziołowe nawilżają, pozwalając systemowi trawiennemu działać prawidłowo.

Zdrowe tłuszcze

Regularnie spożyj zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy i olej z nasion lnu, aby stymulować układ trawienny. Jedz jedzenie bogate w tłuste potrawy, takie jak awokado i orzechy, aby utrzymać jelito w dobrym stanie, a tym samym zwalczać zaparcia.

Zaparcia a sok cytrynowy

Sok z cytryny, naturalny środek przeczyszczający, zawiera kwas cytrynowy, który napędza układ trawienny i pomaga wypłukać toksyny w przewodzie pokarmowym. Pij filiżankę ciepłej wody z sokiem z jednej cytryny codziennie, aby poruszać się we właściwym kierunku i regularnie eliminować problemy.

Zaparcia a ćwiczenie

Przemieszczanie ciała ma tendencję do utrzymywania układu trawiennego, a zwłaszcza jelit, w dobrym stanie. Ćwicz od 20 do 30 minut każdego dnia w celu pobudzenia jelit i złagodzenia stresu, co niejednokrotnie prowadzi do zaparć.

Zdrowa dieta

Stosuj dietę bogatą w owoce, szczególnie te o wysokiej zawartości witaminy C. Dodatkowe środki spożywcze, które pomagają zwalczać zaparcia, obejmują: ciemne, zielone liście, warzywa, nieprzetworzone ziarna, zwykły probiotyczny jogurt, fasola i nasiona oraz orzechy.

Zaparcia a rutyna

Nasze ciała regulują się zgodnie z naszymi procedurami. Zaplanuj konkretne posiłki każdego dnia, aby korzystać z łazienki, nawet jeśli nie masz ochoty. Wystarczy nawet przysiadać, aby dać ciało szansę nauczyć się nowego nawyku. Trenując, ruchy jelit staną się bardziej regularne.

Miód

Surowy, nieprzetworzony miód, naturalny środek przeczyszczający korzystny w łagodzeniu zaparć, zawiera minerały i enzymy potrzebne do zdrowego układu pokarmowego. Zjedz miód lub wymieszaj go z herbatą lub ciepłą wodą. Regularnie spożywaj miód, aby pomóc Twojemu trawieniu. Jako bonus, miód da Ci dodatkowy wzrost energii podczas ćwiczeń.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera pektyny, rozpuszczalny w wodzie błonnik wspomagający zwiększoną funkcję trawienną – to naturalny środek przeczyszczający, który będzie działał z normalnymi procesami ciała, aby wywołać ruch jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *