maska z pietruszki

Maska z pietruszki – domowy sposób na piękną skórę, przepis

Maska z pietruszki –  warunki pogodowe wywierają ogromny wpływ na stan naszej skóry i to przez cały rok. W zimie niskie temperatury i wiatr potrafią spowodować szkody niemożliwe do naprawienia, w lecie z kolei oddziałują na nas promienie słoneczne, które sprawiają, że jeszcze trudniej jest nam dbać o kondycję naszej skóry. Właśnie dlatego przedstawiamy Ci skuteczny i całkowicie naturalny sposób na to, aby pielęgnacja twarzy już nigdy nie była dla Ciebie problematyczna. Od dzisiaj maska z pietruszki będzie Twoim sprzymierzeńcem nie tylko w kuchni.

Dobroczynna maska z pietruszki

Metoda ta jest doskonała a wszystko czego potrzebujesz to tak naprawdę pietruszka znajdująca się z pewnością w każdej kuchni. Dzięki temu prostemu przepisowi zrównoważysz produkcję ropy a także ukoisz podrażnienia skórne. Do skomponowania przepisu potrzebne będą również jogurt naturalny oraz ocet jabłkowy. Połączenie tych składników wykaże wysokie właściwości przeciwzapalne. Twoja skóra szybko się rozjaśni i dostanie prawdziwą bombę witamin oraz minerałów.

Jak widać pietruszka to coś więcej niż dekoracja wykwintnych dań, czy przyprawa. W jej składzie można znaleźć ogromną ilość witaminy K. Wystarczy dwie łyżki tej rośliny, aby dostarczyć do swojego organizmu aż 153% dziennego zapotrzebowania na spożycie tej rośliny. Witamina K jest niezbędna do regulacji krzepnięcia krwi. Pozwoli też wyeliminować cienie pod oczami.

Ponadto pietruszka ma właściwości przeciwutleniające a wszystko to dzięki mirystycynie, która aktywuje enzym zapobiegający powstawaniu wolnych rodników. Aktywność lotnych olejków pietruszki kwalifikuje ją jako składnik o właściwościach chemoprotekcyjnych – pozwala bowiem zredukować działanie substancji rakotwórczych.

Nasza maska jest bogata we flawonoidy, luteolinę i beta karoten. Dodatkowo dostarczy ona do skóry dużą ilość kwasu foliowego i witaminę B niezbędną do poprawnej pielęgnacji skóry.

Oto, czego potrzebujesz do stworzenia tej wspaniałej maseczki

Garść posiekanej pietruszki

Dwie łyżki stołowe octu jabłkowego

Trzy łyżki stołowe jogurtu naturalnego

Wszystkie podane składniki należy połączyć i dokładnie wymieszać aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i pozostawić na 20 minut. Na koniec dokładnie spłukać ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *