liście wawrzynu

Liście wawrzynu – co można osiągnąć dzięki liściom wawrzynu

Liście Wawrzynu miały swoje zastosowanie już w czasach początkujących Olimpiadę. Są czymś więcej niż tylko słynną przyprawą kuchenną. Chodzi tu tak naprawdę o znane wszystkim liście laurowe, które mają za sobą lata historii użyteczności w naturalnej medycynie. Ich unikalne właściwości lecznicze – w tym kojące i przeciwzapalne, cenione były już przez starożytnych Egipcjan, Greków a nawet Rzymian.

Nawet dzisiaj wielu lekarzy medycyny naturalnej potwierdza niesamowite korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania liści laurowych. Ich zdaniem rośliny te wykazują niesamowitą zdolność redukcji nadciśnienia, walki z bezsennością i kontrolą poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto wierzono, że liście laurowe mogą przyczyniać się do skutecznej walki z epilepsją.

Liście wawrzynu – zasosowanie

Aby czerpać wszystkie korzyści jakie dają nam liście wawrzynu można stosować je do posiłków. Innym sposobem jest zapalenie ich w naczyniu żaroodpornym. Powstający w ten sposób aromat powoli rozprzestrzeni się po całym domu. Spalanie liści laurowych przyniesie ukojenie mięśniom, uspokoi umysł i poprawi nastrój.

Nie ma wątpliwości – jeśli przynajmniej raz zdecydujesz się na zapalenie liści laurowych w domu będziesz chciał robić to później każdego dnia.

Niewiele osób wie bowiem, że to wyraźny i intensywny zapach liści koi nasz organizm i pozwala mu powrócić do formy.

Metoda, o której mówimy jest niezwykle prosta. Wystarczy wziąć kilka liści laurowych i umieścić je w szklanej, żaroodpornej misce bądź popielniczce. Zapal je i poczekaj cierpliwie aż ich niepowtarzalny zapach rozprzestrzeni się po całym domu. Najskuteczniejsze będą liście suche, ponieważ ich zapach jest mocniejszy.

Oto, co możesz osiągnąć dzięki naszej prostej metodzie:

uspokoisz swoje nerwy i zredukujesz towarzyszące ci napięcie oraz stres

wzmocnisz działanie układu autoimmunologicznego

poprawisz aktywność umysłową i będziesz mógł się nareszcie skoncentrować

ograniczysz nadmierne pocenie się

złagodzisz ból.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *