pęcherze na stopach

Pęcherze na stopach – metody na szybkie pozbycie się pęcherzy z nóg

Pęcherze na stopach to często pojawiający się problem, który wynika z powodu oddziaływania licznych czynników. Zalicza się do nich nadmierne tarcie, ciepło, nieprawidłowe obuwie oraz wilgoć. Często spotykamy się z nimi w momencie zakupu nowej pary obuwia. Podrażnienia pojawiają się wówczas dlatego, że but nie jest jeszcze odpowiednio dopasowany do naszej stopy.

W większości przypadków pęcherze wypełnione są płynną cieczą, ale kiedy w ich obrębie zaczyna roztaczać się stan zapalny mogą wypełnić się również krwią i ropą. W takich przypadkach z pomocą jak zawsze przychodzi nam medycyna alternatywna. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na radzenie sobie z uporczywymi pęcherzami.

Pęcherze na stopach – żel z aloesu

Ma silne właściwości przeciwzapalne i może zniwelować toczący się stan zapalny powodujący ból, pieczenie oraz dyskomfort przy pęcherzu. Ponadto w jego składzie zawiera się także woda, dzięki czemu pęcherze szybko się goją.

Zastosuj świeży żel aloesowy na pęcherz i pozostaw do wyschnięcia. Możesz zastosować mieszankę aloesu z witaminą E. Po kilku minutach wypłucz stopę pod wodą.

Zielona lub czarna herbata

Obydwa rodzaje herbaty wykazują działanie przeciwzapalne. Udowodniono jednak, że skuteczniejsza jest zdecydowanie herbata zielona. Wystarczy dodać jedną torebkę do wrzącej wody i pozwolić jej się zaparzyć. Następnie należy ją wyjąć i pozostawić do ostygnięcia. Bawełnianą ściereczkę zanurz w naparze i przyklej do pęcherza. Pozostaw na 20 minut i powtarzaj proces trzy razy dziennie.

Witamina E

Stymuluje szybki proces gojenia się ran i zapobiega powstawaniu blizn. W aptece witaminę E można kupić w formie kapsułek. Wystarczy nałożyć ją na odcisk i pozostawić przez trzydzieści minut. Tabletka uprzednio powinna być rozgnieciona. Stosować codziennie aż do wyleczenia pęcherza.

Pasta do zębów

W jej składzie zawarty jest mentol oraz soda oczyszczona co jest bardzo skuteczne w leczeniu pęcherzy. Weź odrobinę pasty do zębów i zastosuj na obszarze, gdzie jest pęcherz. Pozostaw na dwie godziny a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj dwa razy dziennie aż do zagojenia się odcisku. Pasta złagodzi ból i świąd.

Rumianek

Ma zdolność do łagodzenia bólu oraz zmniejszania obrzęku. Przygotuj herbatę rumiankową zanurz w niej bawełnianą ściereczkę i przyłóż do pęcherza. Przytrzymaj dziesięć minut a cały proces powtarzaj kilka razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *