Kup 2, odbierz 4. Czy takie promocje działają?

Przemierzając sklepowe alejki lub robiąc zakupy internetowe, często możemy natrafić na różnorodne promocje. Niektórzy je uwielbiają i z niecierpliwością ich wyczekują, inni podchodzą sceptycznie do wszelkich rabatów i akcji specjalnych. Kiedy i z jakich okazji warto korzystać? Podpowiadamy, jak rozsądnie zaplanować zakupy, by jak najlepiej wykorzystać sklepowe okazje.

Promocje warte uwagi

Różnego rodzaju promocje są idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy chcesz uzupełnić braki w lodówce lub zrobić zapasy żywności, np. na nadchodzące święta lub okazje specjalne. Świetną opcją jest skorzystanie z promocji typu „2+2 gratis”, w której za cenę dwóch produktów otrzymujesz cztery. Taka akcja specjalna trwa aktualnie w sklepach Carrefour – od 20 do 24 października za cenę dwóch określonych produktów, otrzymujesz cztery. Promocja ta umożliwi ci stworzenie zapasów żywności oraz produktów codziennego użytku bez wydawania dodatkowej gotówki. Biorąc udział w październikowej ZYSKotece, czyli imprezie niskich cen w Carrefour, kupujesz więcej i zyskujesz!

Jakie produkty spożywcze zawsze warto mieć w domu?

Aktualna sytuacja pokazała, że warto mieć w domu zapasy żywności. Makarony, ryże, kasze to produkty, po które sięgamy najczęściej, ze względu na dłuższe daty przydatności do spożycia. Łatwość przechowywania to także istotna kwestia. Ważne, aby zaopatrywać się w artykuły, które można umieścić w spiżarni lub szafce, a nie jedynie w lodówce – ma ona przecież ograniczoną pojemność.

Na domowych półkach zawsze warto mieć m.in. koncentrat pomidorowy, który stanowi świetną bazę do różnego rodzaju sosów do makronu lub ryżu, a także pasty do pieczywa. Nie zapomnij również o bakaliach, które są zarówno znakomitą przekąską, jak i dodatkiem do dań. Dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać orzechy i nasiona, np. dyni, słonecznika – są one bogate w białko, witaminy, minerały, błonnik pokarmowy oraz zdrowe tłuszcze, np. wzmacniający odporność tłuszcz omega-3.

Pamiętaj, aby w Twojej spiżarni znalazły się warzywa w puszkach, np. kukurydza lub groszek, które świetnie uzupełnią wiele dań, np. sałatki czy zapiekanki. Ważnym elementem są także przyprawy, które nadadzą wyśmienitego smaku twoim posiłkom.

W zamrażarce warto posiadać zapasowe pieczywo oraz warzywa, które dostarczą nam witamin i minerałów. Oczywiście zawsze lepiej spożywać produkty świeże, pochodzące od sprawdzonych dostawców, ale w sytuacjach odosobnienia czy choroby, warzywa mrożone są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo warto zamrozić kilka domowych dań, np. kotlety mielone, schabowe czy pierogi – tak na wszelki wypadek.

Co z artykułami domowego użytku?

W domu warto posiadać chociażby drobne zapasy artykułów użytku domowego. Papier toaletowy, kapsułki do prania, płyn do mycia naczyń, produkty do sprzątania, worki na śmieci nie przeterminują się. Na pewno kiedyś je wykorzystasz.

O czym warto pamiętać, korzystając z promocji?

Akcje promocyjne bez wątpienia mogą przynieść wiele korzyści, o ile podchodzimy do nich rozsądnie i zaopatrujemy się w rzeczy, które faktycznie są nam potrzebne.

Ostatni tydzień października to specjalna akcja „2+2 gratis” ZYSKoteki Carrefour –  wybierasz dwa specjalnie oznakowane produkty i kolejne dwa otrzymujesz gratis, dzięki czemu twoje zapasy nie kosztują cię dodatkowych pieniędzy.

Przed zrobieniem zakupów warto zweryfikować zawartość lodówki i spiżarki – ich regularne przeglądanie ułatwi uzupełnienie braków. Kupuj produkty, które faktycznie zjesz lub zużyjesz – doprowadzanie do przeterminowania to strata pieniędzy i marnotrawstwo.

Korzystaj z atrakcyjnych promocji i oszczędzaj – kupuj i jedz mądrze!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *