regeneracja wątroby

Regeneracja wątroby – jak zregenerować swoją wątrobę, domowe sposoby

Regeneracja wątroby –  nowoczesny styl życia nie pozwala na zdrową, zbilansowaną dietę. Większość osób sięga po gotowe produkty żywnościowe, w których składzie próżno szukać wysokowartościowych składników odżywczych. Wszystko to z powodu dużego stopnia przetworzenia. W gotowych daniach często można znaleźć również szereg szkodliwych substancji.

Nawet owoce i warzywa kupowane w sklepie, które mają być zdrowe zawierają w swoim składzie chociażby pestycydy. Produkty ekologiczne są drogie, dlatego tym rzadziej po nie sięgamy.Nikomu nie trzeba raczej przypominać, że ciągłe spożywanie takich dań w efekcie zniszczy wątrobę – najważniejszy organ, który pozwala nam usunąć wszelkie toksyny nagromadzone w naszym organizmie. Regeneracja wątroby jest czymś o czym nigdy nie powinniśmy zapominać. Dlaczego?

Eksperci dziedziny zdrowia uważają, że każdy raz, na jakiś czas powinien przejść generalny detoks wątrobowy. Dzięki temu nie tylko usuwamy wszystkie szkodliwe toksyny zalegające w wątrobie, ale poprawiamy również proces syntezy białek i ich wchłanianie. Innymi słowy, detoks wątroby zregeneruje ten organ w stu procentach.

Oczyszczanie wątroby to jedyny sposób na to, aby uchronić się przed takimi schorzeniami jak między innymi zapalenie lub otłuszczenie wątrobowe.

Znamy przepis, który może Wam pomóc w tym procesie. Do jego przygotowania wystarczy jedynie kilka składników, które każdy posiada w swoim domu.

Regeneracja wątroby – Przepis

Składniki, których potrzebujesz:

garść świeżych liści mięty

sok i skórka z cytryny

trochę soku pomarańczowego

1l przefiltrowanej wody

naturalny miód do smaku

Przygotowanie:

Litr wody postaw na ogniu i doprowadź do wrzenia. Następnie dodaj listki mięty i gotuj przez kolejne pięć minut. Zdejmij z ognia i ostudź. Wówczas dodaj sok i skórkę z cytryny oraz sok pomarańczowy. Na koniec dopraw swoją miksturę odrobiną miodu do smaku.

Ten niesamowity przepis nie tylko oczyści wątrobę, ale również ureguluje proces trawienia. Drinka możesz spożywać regularnie zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *