szafran

Szafran sposobem na pożegnanie się z okularami! Poprawa wzrok o 97%

Szafran – im jesteśmy starsi, tym więcej problemów zdrowotnych nas dotyka. Jest to całkowicie normalne i w pełni zrozumiałe. Nie oznacza to jednak, że musimy się na to godzić – zwłaszcza jeśli istnieje coś, co może wspomóc naszą kondycję.

Weźmy na prosty przykład chociażby nasze oczy. To dzięki nim widzimy i przyswajamy ponad 90% wszystkich informacji, które docierają do nas ze świata zewnętrznego. Ich poprawne funkcjonowanie jest więc naprawdę bardzo ważne. Wraz z wiekiem oczy jednak przestają działać jak należy. Obraz świata staje się rozmazany i niewyraźny a wzrok z dnia na dzień ulega pogorszeniu.

Wiemy, że dziś możemy korzystać z okularów, szkieł kontaktowych i licznych zabiegów chirurgicznych, których celem jest poprawa wzroku. Zwykle te metody wiążą się jednak z wysokimi kosztami, na które przecież nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto w niektórych przypadkach ani okulary, ani operacje nie wykazują spodziewanej skuteczności. Co więc możemy jeszcze zrobić?

Szafran sposobem na pożegnanie się z okularami

Na szczęście istnieje szeroki wachlarz naturalnych środków, które leczą zaburzenia widzenia spowodowane upływającym czasem. W tym krótkim artykule zamierzamy podzielić się z Wami przepisem na jeden z najskuteczniejszych, dzięki któremu już w ciągu kilku tygodni na dobre pożegnasz się z okularami i odzyskasz w pełni sprawne i zdrowe oczy!

Głównym składnikiem, którego będziesz potrzebował jest szafran. Zna go mało osób, więc jego dobroczynne właściwości zdrowotne nie zostały jeszcze w pełni docenione

Profesor Silvia Bisti z Center Vision na Uniwersytecie w Sydney twierdzi, że szafran jest naturalnym składnikiem, który może zapobiec trwałej degradacji wzroku. Badania dowodzą również, że komórki biorące udział w funkcjonowaniu oczu stają się bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników. Szafran powinien być spożywany w postaci herbaty, na którą przepis znajdziecie poniżej.

Składniki:

 • 1 gr szafranu
 • 1 szklanka wody

Sposób użycia:

Wodę doprowadzić do wrzenia a następnie dodać szafran. Gdy ostygnie można opcjonalnie dodać odrobiny miodu do smaku. Wystarczy wypić kilka filiżanek w ciągu dnia.

Uwaga! Ważna informacja!

W dzisiejszym artykule skupiliśmy się jedynie na oczach, ale szafran działa nie tylko na wzrok. Jego właściwości pozwalają na oczyszczenie krwi, pobudzenie krążenia, zmniejszenia objawów stanów zapalnych, zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Szafran wykazuje również zdolności do stymulacji funkcji poznawczych i zachowania pamięci.

Komentarze

 1. Witam

  Czytam wszystkie wasze artykuły,bardzo są interesujące.Ale pytanie dotyczy Szafranu,jak długo trzeba pić szafran żeby zobaczyć poprawę wzroku.Bardzo dziękuję za odpowiedz.

  Z poważaniem

 2. Witam…
  Bardzo mnie zainteresował ten artykuł ,ale mam pytanie jak długo trzeba pić Szafran żeby zobaczyć poprawę widzenia.Bardzo dziękuję za odpowiedz.

  Z poważaniem Helena Grzymkowska

 3. Szafran jest najdroższą przyprawą świata,, 1 g kosztuje do 60 € to jest 240 zł,
  najlepszy i najdroższy Szafran jest z Iranu

 4. Można dostać dobrej jakości szafran z Afganistanu za ok 20 zł / gram. Co nie zmienia faktu, że artykuł jest dość zabawny jeśli chodzi o kwestie finansowe.
  „Zwykle te metody wiążą się jednak z wysokimi kosztami, na które przecież nie każdy może sobie pozwolić.”

  Składniki:
  1 gr szafranu
  1 szklanka wody

  „Wystarczy wypić kilka filiżanek w ciągu dnia.”

  Kilka to min. 3. Tak więc 3*20 = 60 złotych dziennie za 3 herbatki.
  Kuracja pewnie dla jakiegokolwiek efektu trwa min. miesiąc.
  Załóżmy 30*60 = 1800 zł.
  Czy warto wydać 1800 zł dla kuracji, która nic nie gwarantuje ?
  Moim zdaniem zdecydowanie NIE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *