przepis na ocet jabłkowy

Przepis na ocet jabłkowy domowej roboty – jak zrobić ocet jabłkowy?

Przepis na ocet jabłkowy domowej roboty – liczne korzyści zdrowotne wynikające z właściwości octu jabłkowego sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się jak można przygotować go samodzielnie w domu. Świetnie sprawdza się jako dodatek do zup i sałat, ale może być stosowany również jako naturalny środek zaradczy na liczne dolegliwości zdrowotne.

Pomaga między innymi na zgagę, niestrawność, stany zapalne, infekcje i wiele, wiele innych schorzeń.  Właśnie dlatego warto zawsze mieć go w zasięgu ręki. Oczywiście, można pojechać do supermarketu i za kilka złotych kupić butelkę ekologicznego octu, jednak specjaliści zalecają, aby wykonywać go samodzielnie zwłaszcza, że jest to naprawdę bardzo proste.

Przepis na ocet jabłkowy – potrzebne składniki:

  • jabłka
  • woda
  • cukier

Sposób przygotowania

Jabłka dokładnie umyj i posiekaj. Umieść w szklanym słoju i dodaj odrobinę cukru. Jest niezbędny w procesie fermentacji, ale w ostatecznym produkcie go nie będzie, dlatego nie trzeba martwić się o nadmiar pustych kalorii spożywanych wraz z octem. Następnie słoik należy napełnić wodą, przykryć gazą i pozostawić w temperaturze pokojowej.

W ciągu 7-10 dni słoik zacznie wydzielać kwaśny zapach. Im intensywniejszy będzie aromat, tym bardziej drażnić będzie nozdrza, dlatego zaleca się przechowywanie go w miejscu innym niż kuchnia. Po tym czasie można już skosztować octu. Jeśli uważa się, że poziom kwaśności jest odpowiedni wystarczy przecedzić płyn przez czystą gazę do szklanej butelki.

Wskazówka

Jeśli chcesz, aby ocet był bardziej intensywny w smaku pozwalaj fermentować mu kilka dni dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *