jak oczyścić organizm

Jak oczyścić organizm na wiosnę? Domowe sposoby na oczyszczanie

Jak oczyścić organizm na wiosnę? Wiele osób podejmuje decyzję o tym, że po ciężkiej i mroźnej zimie, zaczną się odchudzać i dbać o swoje zdrowie oraz sylwetkę. Takie działanie zawsze wymaga pochwalenia, ponieważ nadwaga może prowadzić do wielu przykrych schorzeń i problemów zdrowotnych. Większość z takich osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak bardzo ich organizm jest po zimie zakwaszony i pełen toksyn. Zaleca się, aby najpierw przeprowadzić dokładne oczyszczanie organizmu i dopiero rozpocząć walkę z nadwagą.  Zatem jak oczyścić organizm ze wszystkich niepotrzebnych substancji?

Wizyta u lekarza to pierwszy krok

Warto w takiej sytuacji udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, aby zlecił on wykonanie podstawowych badań i sprawdzenie, czy pacjent jest zdrowy i może bez problemu się odchudzać i oczyszczać. Można też poprosić lekarza o wypisanie środków na odrobaczenie. Dla wielu osób jest to temat tabu, jednak badania wykazują, że ogromna większość ludzi na świecie ma pasożyty, których należy się pozbyć. Mogą one rujnować nasze zdrowie.

Preparaty z apteki, czy domowe sposoby na oczyszczanie?

W aptekach, a nawet sklepach można spotkać wiele specyfików na oczyszczanie organizmu. Są to herbatki, napary i tabletki. Wiele z nich nie przynosi jednak wcale tak spektakularnych efektów, jak stare domowe sposoby.

Najlepiej zdecydować się na znane od wieków metody naturalnego oczyszczania organizmu z toksyn – oto najbardziej polecane:

  • Podstawą jest zmiana diety. Najlepiej w tym czasie unikać mięsa i produktów odzwierzęcych, a skupić się na sporej ilości warzyw.
  • Koniecznie należy też zwiększyć ilość wypijanych płynów. Większość z nich powinna stanowić woda mineralna niegazowana. Można też pić napary z kopru włoskiego, lub kawę orkiszową.
  • Na ten czas trzeba zrezygnować z nałogów, takich jak alkohol i papierosy.
  • Doskonałe właściwości detoksykacyjne ma większość kasz, które można kupić w każdym sklepie. Prym wiedzie kasza jaglana, którą można jeść codziennie.
  • Poza tym, warto spożywać dużo naturalnych probiotyków, jak kapusta kiszona, kiszone ogórki i inne kiszonki. Wspaniale wspomagają one jelita w odbudowie naturalnej flory.
  • Aby pozbyć się resztek pokarmowych, które zalegają w jelitach, warto zjadać spore ilości naturalnego błonnika pokarmowego. Można go znaleźć w pieczywie z pełnego przemiału, kaszach, niektórych makaronach oraz owocach.

Jak oczyścić organizm – samopoczucie podczas oczyszczania

Wiosna, to czas, kiedy nasz organizm ma często więcej energii. Kiedy stosujemy kurację oczyszczającą, na początku może nam się wydawać, że tej energii nam nieco ubywa. Wynika to z procesów, jakie zachodzą w organizmie. Wydalenie wszystkich toksyn może okazać się pracochłonne. Nasza skóra może zacząć nieprzyjemnie pachnieć, pojawi się też nadmierna potliwość i nieprzyjemny oddech. Warto przetrwać ten czas, ponieważ oznacza to, że organizm zareagował właściwie na kurację i oczyszcza się z toksyn i resztek pokarmowych, tak szkodliwych dla nas.

Nie zaszkodzi wówczas suplementacja, jednak warto ustalić jej szczegóły z lekarzem, po wykonaniu badań. Takie oczyszczanie organizmu trwa zazwyczaj od dwóch tygodni do miesiąca. Automatycznie będzie można też zaobserwować znaczny spadek masy ciała, co zadowoli wiele osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *