bezsenność

Bezsenność – sprawdź jak pokonać bezsenność dzięki bananom!

Bezsenność to powszechny problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Istnieje wiele przyczyn tej dolegliwości. Zaliczamy do nich lęki, nerwice, depresje, zażywanie niektórych leków, ciągłe narażenie na stres. Umysł wówczas nie jest w stanie poradzić sobie z obciążeniem i nie tylko nie pozwala zasnąć, ale obniża także jakość oraz komfort snu.

Na szczęście istnieje naturalny sposób, który w łatwy sposób może wspomóc walkę z bezsennością. Bananowa herbata, którą w tym celu należy przyrządzić nie tylko zapewni zdrowy sen, ale także rozpieści nasze kubki smakowe.

Przygotowanie herbaty bananowej na bezsenność

Banany, a szczególnie ich skórka, to potężne źródło potasu oraz magnezu. Ta kombinacja minerałów rozluźnia mięśnie ułatwiając tym samym zasypianie. Dodatkowo magnez sprawi, że sen będzie zdrowy i pozwoli zregenerować siły. Przed zastosowaniem naszej mikstury należy upewnić się, że do jej przyrządzenia stosowane są jedynie banany ekologiczne, bez dodatku pestycydów i innych szkodliwych substancji chemicznych.

Przygotowanie trwa mniej niż 10 minut. Efekty zauważalne są niemalże od razu.

Składniki:

Zacznij od usunięcia obydwu końców z banana. Pokrój go na kawałki i umieść w garnku. Dodaj wodę i gotuj przez dziesięć minut. Następnie odcedź i dodaj cynamon dla poprawy smaku i zwiększenia skuteczności herbaty. Pij na godzinę przed pójściem do łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *