naturalne wzmocnienie serca

Naturalne wzmocnienie serca – sposoby, jak walczyć z zapaleniem

Naturalne wzmocnienie serca – jaki jest najlepszy sposób sprawdzenia, czy jesteś narażony na zwiększone ryzyko chorób serca? Większość osób prawdopodobnie powiedziałaby, że wskazuje na to ich poziom cholesterolu, który blokuje tętnice. Między innymi z tego powodu NHS przeznacza ponad 1 miliarda funtów rocznie na leczenie wysokiego poziomu złego cholesterolu. Choroba wieńcowa jest największym zabójcą Wielkiej Brytanii, odpowiedzialnym za ponad 115 000 zgonów rocznie. Zapobieganie temu jest bardzo ważnym zadaniem.

Naturalne wzmocnienie serca –  sercowe sprawy

Zapobieganie zapaleniu może być kluczem do uniknięcia chorób serca. Ale to nieustające skupienie się na cholesterolu może oznaczać, że brakuje nam szerszego obrazu – i skuteczniejszych, tańszych sposobów ochrony siebie (bez ryzyka skutków ubocznych spowodowanych lekami)

Zapalenie w sobie nie jest złe – związany z nim obrzęk, zaczerwienienie i ból pokazują, że ciało pracuje ciężko, aby uniknąć zagrożenia – zapalenie pojawia się dlatego, że organizm musi walczyć z problemem. Jednakże, chroniczne zapalenie powoduje, że choroba serca jest bardziej prawdopodobna przez uszkodzenie podszewki naczyń krwionośnych. To z kolei zmniejsza produkcję tlenku azotu, która utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych. Kiedy to nastąpi, istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi. Uszkodzenie umożliwia łatwiejsze gromadzenie się osadów tłuszczowych – mogą one później zerwać się i powodować udary i ataki serca. Palenie, brak ćwiczeń i słaba dieta powodują takie zapalenie albo mu sprzyjają. Naukowcy od lat wiedzą, że długotrwałe zapalenie jest cechą najbardziej przewlekłych chorób, w tym zapalenia stawów, cukrzycy, zespołu jelita drażliwego i choroby Alzheimera; Choroba serca nie jest wyjątkiem.

Istnieje prosty test krwi, który mówi, czy Twoje serce jest w dobrym stanie – sprawdza CRP (białko reaktywne). Czy test CRP może pomóc Ci chronić się bardziej przed chorobami serca niż poznanie poziomu cholesterolu?

„CRP jest dalekie od doskonałości jako biomarker, ale uważam, że prawdopodobnie jest to przydatne ostrzeżenie – znak, że masz wczesne objawy choroby”, mówi dr Ian Graham, profesor epidemiologii i zdrowia publicznego w Royal College of Surgeons oraz kardiolog w Trinity College w Dublinie. „Wiedza o tym może zachęcić ludzi do wcześniejszej troski o zdrowie. Sprawdzenie poziomów na pewno ma sens „.

To oznaczałoby, że możesz leczyć stan zapalny, zanim zdążysz „zapchać” tętnice. Uświadomienie sobie stanu zapalnego powoduje także, że zamiast walki z lekami skupisz się na walce z chorobami serca.

Jak walczyć z zapaleniem? – Naturalne wzmocnienie serca

Utrata wagi pomaga, ponieważ dodatkowy tłuszcz, który nosisz, nie jest tylko magazynem; Niektóre substancje chemiczne, które wytwarza, powodują stan zapalny. Usunięcie z diety cukru i węglowodanów również wpłynie korzystnie na stan zapalny, ponieważ wysokie stężenie glukozy we krwi i dodatkowa insulina, którą wywołuje, może uszkadzać tętnice.

Stwierdzono, że oleje rybne zmniejszają ryzyko u pacjentów z niewydolnością serca umierających lub hospitalizowanych. Upewnij się, że charakteryzuje Cię dobre dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega 3 – to dobry sposób na tłumienie reakcji zapalnej. Jedno z badań, zgłoszonych latem, wykazało, że oleje ryb zmniejszyły ryzyko wystąpienia chorych z niewydolnością serca lub hospitalizacji o dziewięć procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *