Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej?

O zabiegach medycyny estetycznej mówi się coraz więcej. Nie jest to już temat tabu, jak jeszcze kilka lat temu. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne oraz czego spodziewać się w gabinecie medycyny estetycznej.

Najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej

Do popularnych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się takie zabiegi jak:

  • powiększanie ust,
  • ginekologia estetyczna,
  • zabieg mezoterapii igłowej,
  • wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową tzw. botox,
  • usuwanie rozstępów oraz cellulitu,
  • zmniejszenie nadpotliwości,
  • zabiegi na trądzik oraz przebarwienia,
  • nici liftingujące, które unoszą rysy twarzy, wysmuklają podbródek liftingując przy tym całą twarz.

Wspomniana powyżej mezoterapia igłowa odpowiada za głęboką rewitalizację skóry u pacjenta. Ostrzykuje się twarz, szyję, czy dekolt takimi składnikami jak: witaminy, mikroelementy, aminokwasy, kwas hialuronowy, nukleinowy. Mezoterapię igłową poleca się osobom, które potrzebują nawilżenia, ujędrnienia, rozjaśnienia przebarwień, czy wypełnienia drobnych zmarszczek.

Toksyna botulinowa wstrzykiwana w skórę powinna być wysokiej jakości. Celem głównym jest poprawa jędrności skóry.

Polecanym gabinet medycyny estetycznej to np. Sim Med. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://sim-med.info/.

Medycyna estetyczna- kiedy warto się nią zainteresować?

Medycyna estetyczna nie ma żadnego ograniczenia wiekowego, oczywiście przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Teoretycznie, warto się nią zainteresować jak najwcześniej, tak aby zapobiec opadaniu kącików ust. Gdy ma się już wspomniane fałdki warto je wypełnić, ale nie doprowadzić do  tzw. chomików. Skutkiem tego może być przybranie smutnego wyrazu na twarzy. To dość typowy przypadek wśród osób starszych. Choć starsze osoby nie chcą czasem zmieniać nic w swoim wyglądzie i medycyna estetyczna nie jest dla nich najważniejsza.

Preparat z pewnością zostanie dobrany do stanu zdrowia i efektu. Zabiegi warto zaplanować odpowiednio wcześnie, aby zapobiegać, a nie leczyć.

Odpowiednie zabiegi mogą znacznie pomóc w eliminacji trądziku i przebarwień, które często pojawiają się w wieku młodzieńczym.

Jak przygotować się do zabiegów medycyny estetycznej?

Niezależnie od tego, jaki zabieg medycyny estetycznej jest wykonywany z pewnością poprzedzi go dokładny wywiad z lekarzem, na temat stanu zdrowia pacjenta oraz efektów, jakie chce osiągnąć.

Lekarz powinien wskazać okres rekonwalescencji oraz tego co można robić, a czego nie po zabiegu dla swojego organizmu. Pacjent powinien się dowiedzieć, jak może zmienić się jego wygląd twarzy, w tym owal. Medycyna bardzo rozwinęła się w ostatnich latach i wykształcenie lekarzy również, ale warto poczytać na temat sposobów leczenia danych specjalistów.

Pacjentom poleca się zadawanie pytań na temat samego zabiegu oraz jego skutków.

 

Jak stosowany jest kwas hialuronowy?

W medycynie estetycznej jest wykonywanych wiele zabiegów na bazie kwasu hialuronowego. To jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Ten składnik może spowodować np. redukcję zmarszczek. Kwas ten jest substancją naturalnie występującą w skórze, odpowiada ona m.in. za jędrność i sprężystość. Główna cecha to wiązanie cząsteczek wody. Kwas hialuronowy pomaga uzupełnić ubytki oraz przywrócić skórze jędrność. Widoczna jest poprawa owalu twarzy. Kwas wygładza skórę już po pierwszym zabiegu. Wszystko to z zachowaniem naturalnego wyglądu.

Kwas może również zmniejszyć znacznie takie cechy jak zmarszczki mimiczne oraz te występujące na szyi.

 

Czy myśleliście Państwo, aby znaleźć się wśród pacjentów medycyny estetycznej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *