Psycholog online coraz popularniejszy. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

Coraz więcej pacjentów korzysta z pomocy lekarskiej na odległość, w ramach teleporad oraz konsultacji online. Są one dostępne również w przypadku psychologów. Co warto wiedzieć na temat pomocy psychologicznej przez internet?

Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

Wiele osób doświadcza problemów natury psychologicznej, które wymagają wsparcia doświadczonego specjalisty w tej dziedzinie – psychologa, psychoterapeuty, a niekiedy psychiatry.

Wizyta u psychologa będzie przede wszystkim wskazana wtedy, gdy z problemami tymi nie można poradzić sobie samodzielnie. Mogą mieć one charakter ciągłego smutku, niskiego poczucia własnej wartości, niestabilności emocjonalnej, trudności wynikających z nadmiernie stresujących, obciążających oraz traumatycznych sytuacji.

Obecnie, aby uzyskać pomoc psychologiczną, nie trzeba jednak umawiać się na wizytę w gabinecie działającym stacjonarnie. Również można korzystać z oferty jak psycholog online – https://avigon.pl/ i skonsultować się ze specjalistą za pomocą internetu. Dzięki temu wizyta odbywa się z domu, bez potrzeby dojazdów, nawet w weekendy.

Jak odbywa się wizyta u psychologa przez internet?

Wizyta u psychologa za pośrednictwem internetu jest usługa, która stała się bardzo popularna w okresie pandemii. Dzisiaj nadal psycholog online jest chętnie wybieraną ofertą, która przez wiele osób jest traktowana jako skuteczna alternatywa dla wizyty stacjonarnej.

Tego typu wizyty prowadzone są za pośrednictwem komunikatorów internetowych, które pozwalają na transmisję obrazu oraz głosu. Można skorzystać z nich zarówno na komputerze, jak i na smartfonie czy tablecie. Konieczny jest tylko dostęp do internetu.

Psycholog online – jakie usługi są dostępne?

W ramach swojej oferty psycholog online może zapewnić klientom dostęp do szerokiej gamy usług. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • Konsultacje psychologiczne – prowadzone są wtedy, gdy wizyta odbywa się po raz pierwszy. Psycholog może wtedy zapoznać się z problemem klienta oraz może on również zasugerować mu dalsze postępowanie.

  • Psychoterapia – usługa ta oferowana jest przez psychologów posiadających przygotowanie w tym zakresie. Może być prowadzona jako psychoterapia indywidualna, dla par, rodzin.

  • Diagnostyka psychologiczna – również psycholog online może zaoferować usługi polegające na diagnostyce, które pozwalają na wykrycie przyczyn problemów klienta, by następnie pomóc mu w ich rozwiązaniu.

Aktualnie z informacjami o ofertach psychologów online można zapoznać się bliżej w internecie i od razu umówić się na spotkanie przez internet w dogodnym czasie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *