Dlaczego warto trenować z piłką do ćwiczeń?

Chcesz poprawić swoją postawę, zwiększyć elastyczność ciała i wzmocnić układ krwionośny? Wykorzystaj piłki do ćwiczeń podczas treningu. Przyrządy te są odpowiednie dla każdego i mogą przynieść mnóstwo korzyści. Sprawdź zatem, dlaczego warto trenować z piłkami do ćwiczeń.

Szeroki wybór piłek do ćwiczeń

Piłka do ćwiczeń, zwana też piłką gimnastyczną lub Swiss Ball, to po prostu duża, nadmuchiwana piłka, która niegdyś była powszechnie używana przez szwajcarskich fizjoterapeutów (stąd zresztą wzięła się jej alternatywna nazwa). Piłki do ćwiczeń występują w różnych wielkościach, wagach i z różną fakturą: niektóre z nich są zupełnie gładkie, inne natomiast mają wypukłości na całej powierzchni albo na jej części. Tak szeroki wybór produktów gwarantuje, że z pewnością wybierzesz wśród nich piłkę idealną do swoich treningów.

Zalety treningów z piłką do ćwiczeń

Piłki do ćwiczeń to popularne narzędzia treningowe. Nic dziwnego – są niedrogie i łatwe w przechowywaniu, dlatego może sobie na nie pozwolić każdy. Ponadto regularne treningi z piłkami przynoszą znakomite efekty. Systematyczne ćwiczenia z użyciem piłek pozwalają wzmocnić i rozciągnąć mięśnie stabilizujące tułów, głowę, plecy, a także mięśnie dna miednicy i brzucha. Poza tym szybko i skutecznie rozwijają umiejętności motoryczne, mobilność, siłę, równowagę i oddech. Okrągły kształt piłek niejako zmusza je do skakania, huśtania i toczenia się w różnych pozycjach, co pozwala na zróżnicowanie ćwiczeń. Piłki pomagają usunąć bóle pleców, głowy oraz stres. Dzięki ćwiczeniom, zwłaszcza na dużych piłkach, możesz rozwijać oraz utrzymać ruchomość stawów.

Treningi z wykorzystaniem tego przyrządu poprawiają też pracę narządów wewnętrznych, wprowadzają prawidłowe nawyki podczas ćwiczeń i wzmacniają mięśnie całego ciała. Piłki gimnastyczne mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez sportowców uprawiających różne dyscypliny. Ćwiczenia z ich użyciem potrafią bowiem zrekompensować wysiłek włożony w takie dyscypliny jak jazda na rowerze, kajakarstwo czy tenis.

Warto przy tym podkreślić, że piłki do ćwiczeń mogą być wykorzystywane zarówno do treningów zawodowych, jak i amatorskich. Są polecane osobom w każdym wieku (także dzieciom) i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Nadają się nawet dla osób, które cierpią na dolegliwości kręgosłupa czy też bóle innych części ciała. Są wykorzystywane do wspierania prawidłowej postawy oraz zachowania równowagi mięśniowej. Korzystanie z piłek jest ponadto bardzo łatwe i wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *