Ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia na cellulit – idealne ćwiczenia, aby pozbyć się cellulitu

Ćwiczenia na cellulit to ważny element walki z pomarańczową skórką. Zadbaj o to aby ćwiczenia wykonywać regularnie i stosunkowo często, optymalnie kilka razy w tygodniu. Tylko tak realizowany trening może przynieść efekt w postaci redukcji cellulitu.

Ćwiczenia na cellulit

Ten rodzaj ćwiczeń jest najbardziej poszukiwany przez kobiety chcące ujędrnić swe ciało i nieco odchudzić pozbywając się cellulitu z brzucha, ud, boczków i pośladków. Systematyczne ćwiczenia zapewniają spalanie tkanki tłuszczowej a ponadto wzmacniają mięśnie tychże partii ciała, co skutkuje doskonałym wymodelowaniem sylwetki.

Ćwiczenia na cellulit pomagają też w odzyskaniu równowagi psychicznej, poprawie nastroju. Jak wszystkie treningi również i te ćwiczenia warto poprzedzić rozgrzewką. Wystarczy poskakać na skakance, wykonać kilka pajacyków. Po ukończonym treningu również winniśmy zadbać o kilka ćwiczeń rozciągających mięśnie, co ostatecznie rozluźnia całe ciało.

Hula-hoop i ciężarki

Doskonała pomocą w ćwiczeniach jest hula-hop. Istotą ćwiczenia z hula-hop jest wprawienia kola w ruch. Umieścić należy krążek na wysokości talii, stanąć w rozkroku i zacząć się kołysać. Hula-hop angażuje mięśnie brzucha, pośladków i ud a ponadto jest przyjemnym ćwiczeniem. Warto jest odpowiednio dopasować koło, gdyż dla początkujących powinno być lekkie i szersze.

Ćwiczenie winno trwać około pięciu minut i wykonywane być kilka razy dziennie. Efektywność jego wzrasta gdy zastosujemy hula hop z kulkami jakie wywierają nacisk na skórę. Jeśli czujesz się w tym ćwiczeniu swobodnie możesz kręcić kołem nawet przez pół godziny. Konkurencyjnym ćwiczeniem o dużej skuteczności jest przysiad z ciężarkami. Należy wówczas stanąć z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i stopami ustawionymi równolegle do siebie.

W tej pozycji napinamy mięśnie brzucha i uginamy kolana. Utrudnieniem będzie wykonanie tego ćwiczenie z ciężarkami w rękach wysuniętych przed sobą. Z ciężarkami możesz tez wykonać ćwiczenia stając w lekkim rozkroku trzymając ciężarki w rękach a nogami wykonując wymachy do przodu ku górze.

Inne ćwiczenia

By pozbyć się cellulitu wykonaj klęk podparty z brzuchem napiętym i prostymi plecami a następnie wraz z wydechem unieś ugiętą w kolanie pod kątem prostym prawą nogę tak, aby udo znajdowało się równoległe do podłogi. Wykonując ćwiczenie utrzymuj proste plecy i napięte pośladki.

Ćwiczenia na cellulit z nogami wykonuj naprzemiennie seriami po 10. możesz również położyć się na plecach z wyprostowanymi nogami, potem przewrócić się na bok, podeprzeć głowę ręką i unieść nogę najwyżej jak się da nie zginając jej w kolanie. Najlepsze efekty ćwiczeń na cellulit przynosi trening interwałowy. Ponadto wskazana jest jazda na rowerze, bieganie a także pływanie.

Idealne ćwiczenia

Unoszenie pośladków z pozycji leżącej z wyprostowanymi plecami to świetny sposób na ujędrnienie ich. Nogi warto rozłożyć na szerokość bioder, napiąć pośladki i unieść w górę opierając się jednocześnie na palcach stóp o podłoże. W tej pozycji należy wytrwać co najmniej kilak sekund. Podobnym ćwiczeniem jest unoszenie pośladków z oparciem na nogi.

Wówczas kładziemy się na plecach i rozkładamy ręce na boki, zginamy nogi w kolanach a prawe podudzie opieramy tuz nad lewym kolanem. Kolejno unosimy biodra i spinamy pośladki, wytrzymując w tej pozycji kilka sekund. Wszystkie ćwiczenia powinniśmy wykonywać seriami po 10 razy i po kilka serii naprzemiennie. Pomóc nam tez może trening z piłką. Piłkę unosimy stopami leżąc na plecach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *