Sól epsom działanie, zastosowanie w kosmetyce, sól gorzka

Sól epsom: działanie, zastosowanie w kosmetyce, sól gorzka

Sól epsom inaczej nazywana jest solą gorzką. Warto sprawdzić, czym ona właściwie jest, w jaki sposób powstaje oraz jakie zastosowanie znaleziono dla niej w kosmetyce. Wiąże się to bezpośrednio z właściwościami soli gorzkiej oraz jej działaniem na ludzkich organizm. Sprawdźcie, gdzie ją znajdziecie.

Czym właściwie jest sól epsom?

Sól epsom nazywana jest również powszechnie solą gorzką, angielską lub solą kwasu siarkowego i magnezu. To związek nieorganiczny magnezu i soli kwasu siarkowego. Znana jest przede wszystkim ze swoich prozdrowotnych właściwości. Sól epsom stosowana jest między innymi w holistycznym podejściu do medycyny i leczenia wielu urazów fizycznych oraz problemów natury psychologicznej. Póki co jednak nie ma naukowych badań, które potwierdzałyby jej skuteczne działanie, jednak wielu specjalistów promuje ją bez tego. Dodatkowym atutem soli epsom jest jej stosunkowo niska cena, ponieważ kilogram kosztuje około 10 złotych, a jej działanie jest zupełnie nieinwazyjne dla naszego organizmu.

Jakie prozdrowotne działania przypisuje się soli epsom?

Według specjalistów, sól epsom posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim działa bardzo rozluźniająco na nasz organizm oraz pomaga w odprężeniu się. Ma również właściwości przeciwzapalne, co również nie jest bez znaczenia. Stosowanie soli gorzkiej ogranicza także wydzielanie sebum. Wiele osób zwraca uwagę również na jej pozytywne działanie w przypadku dolegliwości związanych z narządami ruchu lub w przypadku obrzędów. Stosowana jest również w leczeniu cery trądzikowej i przetłuszczającej się skóry, w tym również skóry głowy. Najpowszechniejszym wykorzystaniem soli epsom jest dodawanie jej do kąpieli w wannie lub do miski z wodą, gdy chcemy rozluźnić napięte mięśnie nóg. Można stosować ja również w przypadku hydromasażerów.

Sól epsom wykorzystywana jest również w przypadku chorób reumatycznych, stanów depresyjnych, czy też w celu obniżenia ryzyka występowania chorób sercowo-naczyniowych. Jej korzystny wpływ można również zauważyć w poprawie i regulacji działania układu pokarmowego.

Zastosowanie soli epsom w kosmetyce

Sól epsom znalazła również swoje zastosowanie w kosmetyce. Wchodzi w skład wielu kosmetyków do pielęgnacji cery tłustej, ponieważ pomaga w regulacji wydzielania się sebum oraz wpływa na redukcję przetłuszczania się włosów. Sól dodawana jest również do preparatów do kąpieli oraz w specjalnych zestawach do kąpieli solankowych. W soli znajduje się również siarka, która łagodzi objawy trądziku, dlatego sól epsom wykorzystywana jest również w preparatach na tą dolegliwość. To najbardziej popularne wykorzystanie soli gorzkiej w kosmetyce. W przypadku wątpliwości, przed jej wykorzystaniem możecie skontaktować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *