Syrop na kaszel dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kaszel jest jednym z bardziej uciążliwych objawów dla Twojego dziecka, dlatego wybierając skuteczny syrop na kaszel dla dzieci, musimy umieć rozpoznać, z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Czasami bardzo trudno odróżnić kaszel mokry od suchego, dlatego w przypadku ciężkich objawów warto zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pediatry.

Sposoby zwalczania kaszlu

Kaszel często towarzyszy infekcjom i jest naturalną reakcją organizmu, mającą na celu oczyszczenie gardła. Może być jednak bardzo uciążliwy i utrudniać oddychanie oraz sen Twojego malucha.

Mokry kaszel u dziecka objawia się odkrztuszaniem wydzieliny gromadzącej się w drogach oddechowych. Małe dzieci z reguły mają problem z odkrztuszaniem, co prowadzi do połykania wydzieliny i wymiotów. Suchy kaszel zwykle przebiega z odczuciem suchości i drapania w gardle. W leczeniu warto sięgnąć po syrop dla dziecka, ponieważ tę formę leku Twój maluch przyjmie najchętniej.

Syropy na kaszel

W syropach na kaszel znajdują się substancje mające działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. W zależności od rodzaju kaszlu należy wybrać odpowiedni lek. Syrop na mokry kaszel u dziecka będzie miał działanie wykrztuśne, ułatwiające wydzielanie i odkrztuszanie flegmy; z kolei kaszel suchy leczymy syropem przeciwkaszlowym. Syropy na suchy kaszel wysuszają błonę śluzową.

Syrop wykrztuśny

Kaszel mokry u dziecka może być bardzo nasilony. Syrop wykrztuśny pomaga w rozrzedzeniu zalegającej wydzieliny i ułatwia oddychanie. W składzie syropu na kaszel mokry znajdziesz naturalne ekstrakty z roślin, na przykład z bluszczu pospolitego czy pierwiosnka lekarskiego. Szczególnie skuteczny jest ambroksol, który zawiera produkt Deflegmin dla dzieci. Pobudza on wydzielanie śluzu w drogach oddechowych oraz wpływa na lepsze funkcjonowanie rzęsek nabłonka oddechowego, dzięki czemu poprawia transport wydzieliny. Poza tym doustnie podany, bardzo szybko się wchłania, ułatwia odkrztuszanie i dzięki temu łagodzi kaszel.

Dobrze dobrane substancje w syropie na kaszel zmniejszą gęstość oraz lepkość wydzieliny, co sprawi, że łatwiej będzie ją usunąć.

Pamiętaj, że przed zastosowaniem leku zawsze należy przeczytać ulotkę i sprawdzić, czy nadaje się dla dziecka w danym wieku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leku na kaszel?

Kaszlu nigdy nie należy lekceważyć, może on bowiem świadczyć o poważnych infekcjach dróg oddechowych. Warto również sprawdzić, czy nie ma podłoża alergicznego. Suchy kaszel może być objawem astmy oskrzelowej. Jak więc wybrać właściwy lek?

Substancje zawarte w lekach na kaszel suchy będą go hamować, z kolei leki na kaszel mokry będą rozrzedzać wydzielinę i działać wykrztuśnie. Oznacza to, że nie ma leków które będą działały jednocześnie na kaszel mokry i suchy, ponieważ nie można jednocześnie hamować i pobudzać kaszlu. Syropy wykrztuśne należy podawać maluchowi w ciągu dnia, aby w nocy mógł spać spokojnie.

Leki Deflegmin dla dzieci są specjalnie do nich dostosowane i pomogą zwalczyć uciążliwy kaszel. Zarówno Deflegmin Baby w kroplach, jak i Deflegmin Junior w formie syropu podawać można dzieciom już od 1. roku życia. Jeśli dziecko źle reaguje na syrop, można go rozcieńczyć herbatą, sokiem owocowym, mlekiem bądź wodą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *