Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Jak wyglądają nowoczesne badania wzroku?

Badanie wzroku profilaktycznie powinno się wykonywać co najmniej raz na półtora roku. Warto się na nie wybrać, nawet jeśli nie ma się żadnych problemów z widzeniem. W przypadku, gdy takie się pojawiają, gabinet okulisty trzeba odwiedzać częściej. Dzięki temu będzie się trzymać rękę na pulsie i zapobiegać rozwojowi wad wzroku. Wizyty u okulisty nie należy się obawiać. Współczesne testy są bezbolesne i mało inwazyjne. Jak wygląda nowoczesne badanie wzroku?

Badanie wzroku wczoraj i dziś

Niemal każdy z nas pamięta, jak szkolna higienistka lub pielęgniarka kazała odczytywać znaki z tablicy, rozpoznawać kolory lub sprawdzała reakcje na światło. Są to podstawowe testy badające wzrok. Na ich podstawie można było zweryfikować, czy dana osoba widzi prawidłowo. Nieodpowiednie wyniki badania świadczyły najczęściej o wadzie wzroku. Czy dziś metody sprawdzania wzroku się zmieniły? Na pewno odwiedzając okulistę po raz pierwszy od kilku lat, będzie się zaskoczonym. W nowoczesnych salonach optycznych takich jak np. Sferaoczu.pl badanie wzroku łączy tradycyjne metody z nowoczesnymi urządzeniami okulistycznymi takimi jak I.Profiler.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Na czym polega badanie i.Profiler?

Chociaż nazwa urządzenia brzmi poważnie, to nie należy się go obawiać. Badanie wzroku za pomocą I.Profilera jest innowacyjną i nieinwazyjną metodą. U pacjenta testy nie wywołują żadnego bólu, a nawet dyskomfortu. Z pomocą tego urządzenia okulista może przeprowadzić zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne badanie wzroku, określa on profil oka i ocenia wadę wzroku. Na podstawie tych testów można precyzyjnie dopasować soczewki lub okulary korekcyjne.

Okulary czy soczewki – badanie wzroku dopasowane do potrzeb

Statystyki wskazują, że ponad połowa dorosłych Polaków boryka się z mniejszą lub większą wadą wzroku. 80% z nich zniwelowana jest okularami korekcyjnymi, co 10 ankietowany wybiera natomiast soczewki kontaktowe[1]. Warto jednak pamiętać, że inne badanie wzroku powinno się przeprowadzić w przypadku doboru okularów, inne w przypadku soczewek kontaktowych. Zwolenników tych drugich Sferaoczu.pl w Lublinie zaprasza na badanie soczewkowe. Polega ono na sprawdzeniu oczu pod kątem ostrości widzenia, badaniu refrakcji oka i pomiarze krzywizny rogówki. Testy te pozwalają ocenić, czy pacjent może nosić soczewki i wskaże, jakie będą najlepsze. W czasie badania soczewkowego pacjent może również liczyć na krótki instruktaż zakładania, zdejmowania i dbania o soczewki. W Sferaoczu.pl w Lublinie badanie soczewkowe wykonywane jest za pomocą nowoczesnego urządzenia i.Profiler. Gwarantuje to wysoki komfort pacjentom.

Jak przygotować się do badania wzroku?

Badanie wzroku jest tym małoinwazyjnym i niewymagającym przygotowań. W gabinecie okulistycznym można stawić się o dowolnej godzinie, po wcześniejszym umówieniu. Same testy nie są bolesne, choć przy niektórych badaniach może wystąpić drobny dyskomfort. Standardowo wizyta w gabinecie lekarza- okulisty lub optometrysty zaczyna się od wywiadu medycznego. W jego trakcie padają pytania o przyczynę wizyty, niepokojące objawy, przebyte choroby, operacje, urazy, zażywane leki czy tryb pracy. Później następuje szereg testów. Całość wizyty trwa 30-40 minut. Po wyjściu z gabinetu można wrócić do standardowej aktywności i codziennych zajęć.

Badanie wzroku – Lublin, gdzie się wybrać?

Badanie wzroku można przeprowadzić zarówno w gabinecie okulisty, jak i optometrysty. Adresy poszczególnych placówek w województwie lubelskim można poznać, wpisując w wyszukiwarkę frazę: Badanie wzroku Lublin. Jedną z propozycji będzie oferta salonu Sferaoczu.pl. Salon proponuje nowoczesne badanie z wykorzystaniem i.Profilera. Proponowane są testy pozwalające dobrać okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. Sferaoczu.pl zaprasza zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na wizytę można umówić się do okulisty lub optometrysty. Bez względu na wybór specjalisty na pacjenta czeka kompleksowa opieka i miła obsługa. Po zakończeniu wizyty skorzystać można z usług optycznych, czyli dobierania oprawek okularów lub zakupu soczewek.

_________________________________________________________

[1] http://www.krio.org.pl/polak-z-wada-wzroku/ (dostęp: 23.09.2018).

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Materialy-partnerskie/Profesjonalne-badanie-wzroku


loading...

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *