Jak wyglądają nowoczesne badania wzroku?

Badanie wzroku profilaktycznie powinno się wykonywać co najmniej raz na półtora roku. Warto się na nie wybrać, nawet jeśli nie ma się żadnych problemów z widzeniem. W przypadku, gdy takie się pojawiają, gabinet okulisty trzeba odwiedzać częściej. Dzięki temu będzie się trzymać rękę na pulsie i zapobiegać rozwojowi wad wzroku. Wizyty u okulisty nie należy się obawiać. Współczesne testy są bezbolesne i mało inwazyjne. Jak wygląda nowoczesne badanie wzroku?

Badanie wzroku wczoraj i dziś

Niemal każdy z nas pamięta, jak szkolna higienistka lub pielęgniarka kazała odczytywać znaki z tablicy, rozpoznawać kolory lub sprawdzała reakcje na światło. Są to podstawowe testy badające wzrok. Na ich podstawie można było zweryfikować, czy dana osoba widzi prawidłowo. Nieodpowiednie wyniki badania świadczyły najczęściej o wadzie wzroku. Czy dziś metody sprawdzania wzroku się zmieniły? Na pewno odwiedzając okulistę po raz pierwszy od kilku lat, będzie się zaskoczonym. W nowoczesnych salonach optycznych takich jak np. Sferaoczu.pl badanie wzroku łączy tradycyjne metody z nowoczesnymi urządzeniami okulistycznymi takimi jak I.Profiler.

Na czym polega badanie i.Profiler?

Chociaż nazwa urządzenia brzmi poważnie, to nie należy się go obawiać. Badanie wzroku za pomocą I.Profilera jest innowacyjną i nieinwazyjną metodą. U pacjenta testy nie wywołują żadnego bólu, a nawet dyskomfortu. Z pomocą tego urządzenia okulista może przeprowadzić zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne badanie wzroku, określa on profil oka i ocenia wadę wzroku. Na podstawie tych testów można precyzyjnie dopasować soczewki lub okulary korekcyjne.

Okulary czy soczewki – badanie wzroku dopasowane do potrzeb

Statystyki wskazują, że ponad połowa dorosłych Polaków boryka się z mniejszą lub większą wadą wzroku. 80% z nich zniwelowana jest okularami korekcyjnymi, co 10 ankietowany wybiera natomiast soczewki kontaktowe[1]. Warto jednak pamiętać, że inne badanie wzroku powinno się przeprowadzić w przypadku doboru okularów, inne w przypadku soczewek kontaktowych. Zwolenników tych drugich Sferaoczu.pl w Lublinie zaprasza na badanie soczewkowe. Polega ono na sprawdzeniu oczu pod kątem ostrości widzenia, badaniu refrakcji oka i pomiarze krzywizny rogówki. Testy te pozwalają ocenić, czy pacjent może nosić soczewki i wskaże, jakie będą najlepsze. W czasie badania soczewkowego pacjent może również liczyć na krótki instruktaż zakładania, zdejmowania i dbania o soczewki. W Sferaoczu.pl w Lublinie badanie soczewkowe wykonywane jest za pomocą nowoczesnego urządzenia i.Profiler. Gwarantuje to wysoki komfort pacjentom.

Jak przygotować się do badania wzroku?

Badanie wzroku jest tym małoinwazyjnym i niewymagającym przygotowań. W gabinecie okulistycznym można stawić się o dowolnej godzinie, po wcześniejszym umówieniu. Same testy nie są bolesne, choć przy niektórych badaniach może wystąpić drobny dyskomfort. Standardowo wizyta w gabinecie lekarza- okulisty lub optometrysty zaczyna się od wywiadu medycznego. W jego trakcie padają pytania o przyczynę wizyty, niepokojące objawy, przebyte choroby, operacje, urazy, zażywane leki czy tryb pracy. Później następuje szereg testów. Całość wizyty trwa 30-40 minut. Po wyjściu z gabinetu można wrócić do standardowej aktywności i codziennych zajęć.

Badanie wzroku – Lublin, gdzie się wybrać?

Badanie wzroku można przeprowadzić zarówno w gabinecie okulisty, jak i optometrysty. Adresy poszczególnych placówek w województwie lubelskim można poznać, wpisując w wyszukiwarkę frazę: Badanie wzroku Lublin. Jedną z propozycji będzie oferta salonu Sferaoczu.pl. Salon proponuje nowoczesne badanie z wykorzystaniem i.Profilera. Proponowane są testy pozwalające dobrać okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe. Sferaoczu.pl zaprasza zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na wizytę można umówić się do okulisty lub optometrysty. Bez względu na wybór specjalisty na pacjenta czeka kompleksowa opieka i miła obsługa. Po zakończeniu wizyty skorzystać można z usług optycznych, czyli dobierania oprawek okularów lub zakupu soczewek.

_________________________________________________________

[1] http://www.krio.org.pl/polak-z-wada-wzroku/ (dostęp: 23.09.2018).

Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Materialy-partnerskie/Profesjonalne-badanie-wzroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *