Tabletki na gardło w ciąży

Tabletki na gardło w ciąży – jakie są bezpieczne na ból gardła?

Tabletki na gardło w ciąży, jakie są bezpieczne? czy wolno je zażywać? Takie i inne tego typu pytania, zadaje sobie większość ciężarnych, u których nieoczekiwanie pojawi się ból gardła.

Przyczyny bólu gardła w ciąży?

Powszechną przyczyną bólu gardła w ciąży są choroby spowodowane poprzez wirusy bądź bakterie. Wówczas bólowi gardła towarzyszą pozostałe dolegliwości, takie jak podniesiona temperatura, bóle głowy, katar, kaszel oraz pełne uczucie zmęczenia. Infekcje wirusowe zwykle rozwijają się wolniej oraz mają łagodniejszy przebieg, podczas kiedy choroby bakteryjne są intensywniejsze, natomiast ich symptomy – bardziej uciążliwe. To jednakże nie jedyne podstawy bólu gardła w ciąży. Ową przykrą przypadłość mogą spowodować również grzyby. Przeważnie są to drożdżaki z rodzaju Candida albicans.

Przy zapaleniu grzybiczym na migdałkach oraz bocznej ścianie gardła pojawia się biały osad, śluzówka jest niezwykle zaczerwieniona oraz krwawi. Ból gardła w ciąży nie musi wiązać się tylko z infekcją. Może być także pokłosiem pozostałych dolegliwości, takich jak np. zgaga, jaka niejednokrotnie dokucza przyszłym matkom. Kiedy kwaśna treść żołądka cofa się do przełyku, może podrażniać cienką śluzówkę, i tymże samym – wywoływać ból. Identycznie jest w wypadku zbytniego przesuszenia gardła, do jakiego może dojść np. wówczas, kiedy długo jesteś w klimatyzowanych miejscach.

Co na ból gardła w ciąży?

W okresie ciąży wytrzymałość organizmu jest zmniejszona, więc także łatwiej złapać chorobę, przeziębienie, katar lub ból gardła. Ta ostatnia przypadłość może być połączona z anginą, zapaleniem gardła bądź zwykłym przeziębieniem. Gdy ból jest uciążliwy, towarzyszy mu temperatura oraz pozostałe symptomy patologiczne, niezbędna jest konsultacja u specjalisty. Ciężarna musi z nim skonsultować, jakie środki lub pigułki wolno jej stosować. Chociażby preparaty homeopatyczne lub środki ziołowe mogą niekorzystnie wpłynąć na maleństwo, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy ma miejsce tzw. organogeneza, więc rozwijanie się najistotniejszych organów.

Środki na gardło w ciąży powinny być jak najbardziej bezpieczne dla płodu i ciężarnej, więc w większości wypadków leczenie polega na wykorzystywaniu domowych metod. Alternatywą dla domowych sposobów na ból gardła dla pań w ciąży mogą być niektóre środki w sprayu. Polecane w stanach zapalnych gardła, zarówno przy pierwszych symptomach, jak również przy ostrym zapaleniu. Specjaliści oraz farmaceuci polecają aerozol do gardła, więc środek w sprayu, gdyż działa miejscowo oraz błyskawicznie przechodzi poprzez skórę i błonę śluzową dochodząc dokładnie do źródła bólu.

Tabletki na gardło w ciąży

Spośród pigułek na gardło w ciąży można dobrać owe zawierające benzydaminę o oddziaływaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym, znieczulającym, przeciwobrzękowym oraz miejscowo przeciwbólowym. Powszechne są także tabletki do ssania z ekstraktem z porostu islandzkiego, działające łagodząco na podrażnienia gardła oraz strun głosowych krtani przez tworzenie osłonowej śluzowej powłoczki. Popularnym sposobem na ból gardła w ciąży są tabletki z propolisem, jakie znane są z właściwości odkażających oraz mocno powlekających, więc polecane są na podrażnione oraz osuszone gardło. Mnóstwo spośród nich zawiera ponadto wyciąg z malin, dzikiej róży lub aloesu. Bezpieczne są również owe zawierające ekstrakty z aloesu, bluszczu, szałwii, dziewanny i miód bądź wyciąg eukaliptusowy. Redukują podrażnienie gardła, ułatwiają oddychanie oraz mają działanie oczyszczające.

Jakie tabletki na ból gardła można stosować?

Chore gardło w ciąży (wirusowe zapalenie lub angina) to zmora przyszłych matek. W dbałości o zdrowie dziecka boją zażyć jakikolwiek środek. Na forach internetowych poszukują domowych środków na zakończenie choroby. Co można zrobić aby zniwelować ból? Jakie są bezpieczne środki na gardło w ciąży? Wrażliwość na choroby rośnie w czasie ciąży. Jest to połączone z obniżeniem wytrzymałości przyszłych matek ze względu na burzę hormonalną w organizmie. Gdy ból gardła w ciąży jest w stadium pierwszym, możemy poradzić sobie lekami bez recepty lub sięgnąć po domowe sposoby.

Uciążliwy, straszny ból gardła w ciąży może wskazywać przeziębienie bądź poważniejszą chorobę np. anginę, jakiej leczenie nie obędzie się bez pilnej konsultacji u specjalisty Przeziębienie w ciąży może być nieraz groźne. Spytajmy specjalisty czy farmaceuty, co zaleca na ból gardła w ciąży. Nie wszelkie środki bez recepty mogą być wykorzystywane poprzez ciężarne. Część spośród nich nie jest bezpieczna dla dziecka. Chociażby naturalne, lub ziołowe środki na ból gardła w ciąży mogą wywołać oddziaływania szkodliwe.

Kiedy z bólem gardła do specjalisty?

Wydłużający się ból gardła w ciąży może być wskazaniem do podania antybiotyku. Nie obawiaj się, poniektóre antybiotyki wolno stosować bez żadnego zagrożenia dla dziecka. Takie leczenie jest niezbędne, gdy pojawi się temperatura bądź w gardle uwidoczni się biały osad. Tak okazuje się angina. Spokojnie – nie przegapisz owej infekcji, zazwyczaj prócz temperatury oraz osadu na migdałkach towarzyszy jej tak ogromny ból gardła, iż nie można nic przełknąć. Z podejrzeniem anginy w ciąży należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *