sposoby na przyspieszenie porodu

Sposoby na przyspieszenie porodu – naturalne, szpitalne metody

Sposoby na przyspieszenie porodu – czy takie są? Wiele osób ta kwestia bardzo nurtuje. Przyszłe matki, jakie nie czują żadnych spazmów w 39. tygodniu ciąży bądź przekroczyły jej 40. tydzień, denerwują się wywoływaniem porodu. Są naturalne oraz domowe techniki, jakie mogą w tymże pomóc, lecz czasem potrzebne jest sięgnięcie po pomoc lekarską. Czasami szybsze wywołanie porodu jest potrzebne ze względu na stan zdrowia mamy bądź dziecka. Dzieje się tak, kiedy u małego człowieka występuje zbytnia waga, nierówne tętno lub za mało jest wód embrionalnych. Z kolei powodami po stronie mamy mogą być: cukrzyca, nadciśnienie, cholestaza ciążowa i różne choroby.

Jakie są bezpieczne sposoby na przyspieszenie porodu?

Jest parę pewnych sposobów na wywołanie porodu, jakie w żaden sposób nie zagrażają odpowiedniemu procesowi ciąży. Przede wszystkim jest to umiarkowana, dopasowana do możliwości ciężarnej, praca ruchowa. Można robić specjalistyczne ćwiczenia dla pań w ciąży, w tymże jogę dla ciężarnych lub po prostu codzienny spacer. U poszczególnych matek „podziałało” wchodzenie po schodach. Należy jednakże pamiętać, żeby się nie przemęczać, starczy parę pięter. Nowym sposobem na przyspieszenie porodu, i również na odstresowanie, jest uprawianie seksu. Należy pamiętać, żeby dobierać pozycje seksualne wygodne w ciąży. Drażnienie brodawek w okresie seksu podnosi produkcję oksytocyny, jaka może przyspieszyć poród. Takie samo oddziaływanie ma orgazm. Gdy kobieta w zaawansowanej ciąży obawia się o bezpieczeństwo seksu, może zdecydować się na niewielki petting oraz drażnienie sutków, jakie tak właściwie pomogą podnieść poziom oksytocyny oraz nie będą żadnym niebezpieczeństwem dla dziecka.

Naturalne metody indukcji porodu

O ciąży przenoszonej mówi się wtedy, kiedy kobieta jest po 42. tygodniu ciąży, natomiast malec nie chce opuścić łona mamy oraz brakuje akcji skurczowej macicy. Gdy mija określony czas porodu, w niejednej przyszłej matce rośnie lęk, czy wszystko jest w porządku oraz przebiega zgodnie z planem. Pomimo uspokajających słów lekarza-położnika, pojawia się strach oraz chęć zastosowania poszczególnych naturalnych form na przyspieszenie akcji porodowej. Jakie z naturalnych sposobów indukcji porodu są bezpieczne dla ciężarnej oraz jej dziecka? Po pierwsze, należałoby pamiętać, iż jeśli ciąża przebiegała dobrze oraz kobieta była pod ciągłą kontrolą ginekologa, nie ma powodów do histerii. Większość pań nie rodzi w określonym czasie porodu z owego względu, iż nie da się do końca założyć tempa rozwoju zarodka.

Szpitalne techniki wywoływania porodu

Decyzję o wywołaniu porodu lub także skróceniu czasu trwania akcji porodowej, i również o doborze techniki indukcji specjalista winien omówić wcześniej z pacjentką. Należałoby jednakże pamiętać, iż czasami podczas porodu są gwałtowne zmiany sytuacji oraz należy postępować błyskawicznie. Wówczas decyzja co do sposobu rozwiązania ciąży może zostać podjęta bez rozmowy z pacjentką. Wywoływanie porodu w szpitalu poprzedzone jest preindukcją. Preindukcja polega na farmakologicznym bądź automatycznym oddziaływaniu, mającym na celu zwiększenie dojrzewania szyjki macicy, i zatem jej zmiękczania oraz rozszerzania się. Techniki preindukcyjne polegają zwłaszcza na stosowaniu prostaglandyn, jakie wywołują otwieranie się części pochwowej. Dzięki tymże hormonom szyjka macicy robi się miękka oraz rozbity jest zwarty czop śluzowy, jaki podczas ciąży chroni zarodek przed promieniowaniem zewnętrznych niebezpieczeństw.

Przyspieszenie porodu – łagodna perswazja

Gdy czas minął, natomiast ciąża przebiegała dobrze oraz specjaliści nie widzą powodu do strachu, możesz niewątpliwie spróbować zachęcić dziecko do pojawienia się w końcu na świecie. Najprzyjemniejszym, i co istotne, efektywnym sposobem jest seks. Już w starożytności uważano go za niezwykle skuteczną technikę wywołania porodu. Teraz wiadomo, iż sperma zawiera prostaglandyny – hormony, jakie znalazłszy się w pobliżu szyjki macicy, wywołują jej dojrzewanie, co prowokuje skurcze.

Poprzez 2–4 godziny po stosunku natężenie prostaglandyn w śluzie szyjkowym jest od 10 do 50 razy większe aniżeli zwykle. Poza tymże podczas stosunku dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy. Skurcze macicy pojawiają się również podczas pobudzania brodawek piersiowych (zarówno dłońmi, jak również ustami). Do układu krwionośnego wydziela się wówczas oksytocyna – hormon ożywiający skurcze macicy. Mamy karmiące piersią wiedzą, iż to działa, ponieważ po przystawieniu małego odczuwają, jak ich macica obkurcza się.

Olej rycynowy a poród

Olej rycynowy miały wykorzystywać nasze babki z wielkim przeznaczeniem. Obecnie technika ta jest niezwykle kontrowersyjna, poprzez jednych gorąco zalecana, poprzez pozostałych (i jest to duża grupa) odradzana. Olej rycynowy, jak pokazują badania, ma podnosić o 60% szansę, iż poród zacznie się w ciągu 24h od jego wykorzystaniu. Poniektóre badania pokazały, iż działa jedynie u pań przed 40 tygodniem ciąży. Niestety spożyty olejek rycynowy może wywoływać nudności, bóle brzucha, biegunki oraz chociażby kiedy zadziała, niestety jest ogromne zagrożenie, iż poród wspomagany nim będzie boleśniejszy. Poza tymże olejek rycynowy jest niewskazany w ciąży wysokiego ryzyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *