jadłospis na diecie

Jadłospis na diecie – dieta cud, słodycze, sól, fast food, ile jeść?

Jadłospis na diecie – jeśli zastanawiasz się jak schudnąć szybko kilka kilogramów przeanalizuj swój jadłospis na diecie. Może on się różnić, jednak wymaga dostosowania. Nie musisz ograniczać się ilościowo, ale każde dietetyczne menu winno uwzględniać jakość żywienia. Dieta wymaga monitorowania nawyków żywieniowych i sukcesywnego ich zmieniania na prawidłowe.

Jadłospis na diecie

Aby jadłospis był zgodny z założeniami diety winien czynić za dość zasadom wybranej diety. Nie musimy sztywno trzymać się wskazanego menu, które zwykle jest zaledwie przykładem. Jeśli zależy nam na schudnięciu pięciu kilogramów nie musimy drastycznie zmieniać sposobu żywienia. Czasem niewielka korekta może pomóc.

Zmiany w kompozycji posiłków, godziny ich spożywania mogą wspomóc chudniecie. Warto jest przeanalizować co robimy źle, że ważymy o te kilka kilogramów za dużo. Walkę z nadwagą należy w porę podjąć aby nie przerodziła się w otyłość. Zdrowe żywienie to nie tylko to co jemy ale i jak jemy, kiedy jemy i z czym łączymy potrawy. Bardzo często nadwaga wynika z niewiedzy i nieświadomości.

Jadłospis na diecie – dieta cud – zapomnij

Diety cud nie będą skutkować jeśli nie zastosujemy się do uniwersalnych wskazówek zdrowego żywienia. Diety cud bywają oparte na przegłodzeniu się lub drastycznym ograniczeniu substancji odżywczych. Nie jest to zdrowe rozwiązanie, nie chroni to przed efektem jojo, może nas to bardzo zdziwić i rozczarować.

O wiele lepiej jest zainwestować w racjonalne chudniecie niżeli dietę cud, która o ile w ogóle przynosi efekt to na bardzo krótko i sporym kosztem zdrowia. Dieta oparta na samych jajkach, grejpfrutach czy kaszy jaglanej, dieta 1000 kcal lub głodówka to nie metoda na odchudzanie. Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualna konsultacja u dietetyka. Fachowiec po zebraniu wywiadu, zrobieniu badań diagnostycznych dopasuje idealny sposób żywienia, który pozwoli odżywić organizm jak i mu schudnąć.

Jadłospis na diecie – unikaj słodyczy

Unikając cukru, również w postaci słodzonych napojów mamy szansę schudnąć. Pamiętajmy że to woda gasi pragnienie, dodatkowo zwyczajna woda oczyszcza organizm, nawadnia go i filtruje. Tymczasem szklanka słodzonego napoju w tym wody smakowej to 25-30g cukru. Litra napoju to o 400 kcal więcej niżeli litra wody. Niestety napoje słodkie nie tylko nie gaszą pragnienia ale i nie dają uczucia sytości.

Zbyt duża dawka cukru jest przetwarzana na insulinę, która błyskawicznie przerabia go w tkankę tłuszczową. W większości przypadków słodycze to puste kalorie. Wysoko przetworzone węglowodany zawierają mnóstwo substancji toksycznych i szkodliwych. Ponadto cukier uzależnia i pobudza te same ośrodki w mózgu co narkotyki.

Jadłospis na diecie – zrezygnuj z soli i fast foodów

Żywność przetworzona zawiera mniej witamin i substancji odżywczych za to więcej toksyn. Ponadto zazwyczaj zawiera mnóstwo soli która szkodzi. Chcąc schudnąć warto jest ograniczyć sól oraz tłuszcze trans, konserwanty, które nas tuczą. 100 g chipsów to ok. 500 kcal i 1,5g soli – ogromna ilość bezwartościowej energii.

Takie jedzenie daje poczucie sytości na krótko, a ponadto uzależnia powodują coraz większy apetyt na hamburgery, kebaby i pizze. Sól przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i powstawania obrzęków, przez co masa ciała może wahać się o kilogramy z dnia na dzień.

Jadłospis na diecie – jedz regularnie tyle ile potrzeba

Nie jadaj zbyt wiele, jak również dbaj o rytm dnia. Jedz posiłki regularnie a nie będziesz cierpieć z powodu wilczego głodu. Jedząc regularnie ograniczysz samoistnie przekąski, zwykle niezdrowe. Wypracowanie własnego schematu pór posiłków bardzo pomaga w walce z nadwagą. Schemat żywienia sprzyja gospodarce energetycznej organizmu zapobiegając gromadzeniu się tłuszczu.

Optymalnie winno być to 3 do 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu. Śniadanie należy jeść do godziny po przebudzeniu, a kolację 2-3 godziny przed snem. Ponadto pamiętać należy o aktywności. Przebywanie na świeżym powietrzu, sport to elementy wpływające na spalanie zjedzonych kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *