wzmocnienie organizmu

Wzmocnienie organizmu po chorobie – właściwa dieta, witaminy

Wzmocnienie organizmu po chorobie – każdy organizm po przebytej chorobie jest osłabiony. Warto wówczas zadbać o wzmocnienie organizmy i jego odporności. W ten sposób masz szansę zapobiec nawrotom choroby i nowym infekcjom, na które jest podatny, zwłaszcza do długotrwałej antybiotykoterapii. By się wzmocnić warto postawić na dietę, aktywność oraz suplementy witaminowe.

Wzmocnienie organizmu

Choroba, leki prowadzą nie rzadko do wyniszczenia dobrej flory bakteryjnej jelit, jamy ustnej oraz do niedoborów witaminowych, braków minerałów. Gdy choroba mija warto jest zadbać o siebie, aby uchronić się przed kolejnymi infekcjami. Organizm samoczynnie ulega regeneracji, jednak warto mu pomóc i proces ten przyspieszyć dostarczając tego co dla zdrowia najważniejsze.

Wzmocnienie organizmu – właściwa dieta

Nic nie zastąpi zbilansowanej diety, dlatego zamiast sięgać po suplementy zastanówmy się jak skomponować codzienne menu. Poprzez składniki odżywcze możemy organizmowi dostarczyć o wiele więcej niżeli w postaci syntetycznych tabletek i proszków musujących. Jeśli chorobę leczyłaś antybiotykiem, warto jest zadbać o odbudowanie dobrych bakterii.

Pomóc mogą gotowe prebiotyki i probiotyki ale można skorzystać także z kefiru, maślanki, soku z kiszonek. Poza dietą zadbaj też o domowe SPA. Dużo odpoczywaj, śpij oraz zadbaj o relaks. Aktywność fizyczna także się przyda, nie leniuchuj tylko wyjdź na spacer, bywaj na świeżym powietrzu. Dotlenienie sprzyja hartowaniu nawet jeśli na zewnątrz temperatury są bardzo niskie.

Wzmocnienie organizmu – nie ilość a jakość się liczy

Brak apetytu to normalny objaw po chorobie. Nie przejmuj się ze zjadasz zaledwie pół kromki chleba. Liczy się jakość jedzenia, nie zaś ilość spożywanych pokarmów. Jedząc wartościowo apetyt szybko wróci. Pamiętaj aby wybierać produkty sprzyjające regeneracji sił.

Zrezygnuj zatem z żywności przetworzonej, postaraj się o dużą dawkę warzyw i owoców, ziół oraz białek pod postacią chudego mięsa i przetworów mlecznych. Aby nie obciążać organizmu zamiast gotować paruj, duś na parze. Serwuj sobie dania lekkostrawne, urozmaicone. Włącz do diety spora dawkę czosnku i cebuli – naturalnych antybiotyków. Odtrują one organizm, pozwolą na pozbycie się toksyn a także uodpornią go. Zioła stosuj nie tylko do smaku. Pomagają one we wchłanianiu substancji odżywczych.

Wzmocnienie organizmu – zadbaj o witaminy

Najlepiej przyswajalne witaminy i minerały znajdziesz w owocach i warzywach spożywanych na surowo. Warto by były one świeże. Zwróć uwagę w szczególności na witaminę C i A, a także B. pomogą Ci jaja, papryka, nać pietruszki jak również słonecznik, orzechy i kasze. Masz zatem spory wybór. Poza witaminami organizm potrzebuje też kwasów omega, dlatego urozmaić dietę rybami, zwłaszcza makrelą, łososiem lub śledziem.

Nie szczędź sobie białka. W tym okresie odpuść dietę odchudzającą a skup się na wzmocnieniu. Dlatego skuś się na jajko na miękko lub owoce morza. Doskonałym źródłem białek są gruboziarniste kasze, zawierają one całe mnóstwo minerałów dlatego wykorzystaj kaszę jaglaną oraz gryczaną do posiłków regeneracyjnych. Na deser przegryzaj ziarna, głównie słonecznik, migdały lub pestki dyni. To skondensowana bomba witaminowa. Mimo iż są kaloryczne to zawierają wiele soli mineralnych i warto się nimi wspomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *