Implanty zębowe – nowoczesne rozwiązanie dla brakujących zębów

 

Implanty stomatologiczne są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o problem brakujących zębów. Zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym i zdrowotnym, spełniają swoją funkcję doskonale. Inne sposoby na uzupełnianie uzębienia nie dają pacjentom tak wysokiego komfortu.

Zalety implantów zębowych – codzienny komfort

Zęby pełnią wiele istotnych funkcji. Po pierwsze, są niezbędne do przeżuwania i gryzienia pokarmu. Efektywnie rozcierają i rozgniatają produkty spożywcze, które dzięki temu mogą być prawidłowo trawione.

Implanty zapewniają doskonałe uzupełnienie wszelkich braków w uzębieniu, dając pacjentom komfort porównywalny z naturalnymi zębami. Dobrze osadzone implanty są niewyczuwalne dla pacjenta, czego nie można powiedzieć o protezach częściowych i całkowitych.

Ich używanie często wiąże się dla pacjentów z niewygodą, szczególnie w trakcie przeżuwania drobnych pokarmów lub produktów o twardej konsystencji. Surowe i chrupiące warzywa oraz owoce, nasiona czy orzechy osobom z protezami mogą sprawiać trudność.

Implanty są stabilne, nie poruszają się, są mocno osadzone w szczęce. Po zakończeniu rekonwalescencji po implantacji, pacjenci bez problemu mogą sięgać po dowolne produkty spożywcze.

Zdrowe dziąsła z implantami

Implantologia stomatologiczna zaczęła się rozwijać jako odpowiedź na problem braków w uzębieniu, które dla pacjenta oznaczają nie tylko dyskomfort estetyczny, ale przede wszystkim ryzyko zdrowotne.

Braki w uzębieniu prowadzą do osadzania się płytki nazębnej w okolicy dołu po zębie, co prowadzi do zaognienia dziąseł i dolegliwości bólowych. Choroba dziąseł może objąć większe partie jamy ustnej, czego ostateczną konsekwencją jest utrata kości. Gdy zęba brakuje, kość stopniowo traci gęstość i zmniejsza swoją objętość.

Nowoczesne implanty zębów uzupełniają lukę po utraconym zębie, redukując trudne do utrzymania w czystości fragmenty jamy ustnej, w których mogą namnażać się bakterie. Kość szczęki stopniowo zrasta się wokół implantu, zaczynając go utrzymywać, jak naturalny korzeń zęba. W ten sposób implant staje się zastępczym zębem i stymuluje kość do pracy, przez co zahamowany zostaje jej zanik.

Estetyczne rozwiązania dla brakujących zębów

Kwestie medyczne są bez wątpienia ważne, ale dla większość pacjentów równie istotne są również sprawy estetyki. Implanty zębowe doskonale się prezentują: są nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta, a nowoczesna implantologia pozwala na dopasowanie koloru „nowego” uzębienia do zębów pacjenta.

Implanty poprawiają również owal twarzy – gdy zębów brakuje, twarz może wydawać się „zapadnięta”, przez co pacjenci wyglądają na starszych niż w rzeczywistości. Dodatkowo, powstawanie luk w uzębieniu nierzadko jest przyczyną dolegliwości bólowych w obrębie szczęki i głowy.

Uzupełnienie implantami uzębienia usuwa wszystkie te problemy.

Jak przebiega osadzanie implantów zębowych – Londyn

Przed osadzeniem implantów zębowych należy odbyć konsultacje ze stomatologiem, który zleca wykonanie zdjęć rentgenowskich i wykonanie modeli jamy ustnej. Jeśli wynik badań będzie odpowiedni i pacjent zostanie zakwalifikowany do leczenia implantami, lekarz przedstawi kolejne kroki terapii, określając czas trwania implantacji i rekonwalescencji pozabiegowej oraz koszty związane z leczeniem.

Implanty są niewielkimi tytanowymi śrubami, które są przez specjalistę wkręcane w kość szczęki. Operacja ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym – przy osadzaniu większej ilości implantów możliwe jest skorzystanie z pełnego znieczulenia.

Śrubka pozostaje w kości szczęki przez czas od 3 do nawet 9 miesięcy bez dodatkowego obciążenia, aby mankiet dziąsła miał czas się uformować. Następnie po tym czasie osadzana jest korona.

Implanty – dentysta w Londynie

Leczenie implantologiczne jest odpowiednie dla pacjentów w każdym wieku, których kości zakończyły już proces rozrastania się. Zabieg pozwala odzyskać pewność siebie pod względem estetycznym, poprawia jakość codziennego życia i pozytywnie wpływa na zdrowie. Implanty są najlepszym rozwiązaniem do uzupełniania braków w uzębieniu, dającym komfort przeżuwania i funkcjonowania jak z naturalnymi zębami.

Warto wiedzieć, że implantami można uzupełniać zarówno pojedyncze luki zębowe, jak i większe braki w uzębieniu – w tym drugim przypadku wykonuje się mosty na implantach lub protezy, które wsparte są na 2-4 implantach. Wszystkie to rozwiązania po zakończeniu procesu leczenia są zdecydowanie wygodniejsze niż klasyczne protezy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *