Herbata pietruszkowa

Herbata pietruszkowa – przepis, składniki, właściwości prozdrowotne

Herbata pietruszkowa – pietruszka jest powszechnie stosowana w każdej kuchni do poprawy smaku potraw. W jej składzie znajdziemy jednak szereg właściwości prozdrowotnych, o których niewiele osób wie. Jest silnie moczopędna, przez co doskonale radzi sobie z usuwaniem zakażeń dróg moczowych i innych problemów związanych z nerkami.

Zalecana tutaj herbata pietruszkowa znana jest na całych Bałkanach. Ostatnio popularność zdobywa również w Polsce. Wszystko to dlatego, że usuwa nadmiar wody z organizmu powodując szybsze zrzucanie wagi! Jeśli również i Ty chcesz zrzucić zbędne kilogramy przed wakacjami koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. Dowiesz się jak przygotować ten magiczny napój.

Herbata pietruszkowa – Składniki:

posiekana nać pietruszki

litr wody

Przygotowanie

Zacznij od posiekania pietruszki i dodaj ją do litra wrzącej wody. Zdejmij mieszankę z ognia i pozostaw na około dwadzieścia minut. Herbata jest już gotowa do wypicia!

Poprzez silne działanie moczopędne, pietruszka pomaga również usunąć toksyny, bakterie i szkodliwe substancje z organizmu. Jest to również świetny antyoksydant, który neutralizuje działanie wolnych rodników zmniejszając tym samym ryzyko poważnych chorób, takich jak rak.

Zalecana dawka dobowa dla herbaty pietruszkowej wynosi jeden litr. Herbata jest bezpieczna, ale nie należy przekraczać tej dawki.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł koniecznie podziel się nim ze swoimi bliskimi oraz znajomymi. Będą Ci wdzięczni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *