Tacy są chłopcy

Tacy są chłopcy – książka o wspieraniu rozwoju chłopców

Tacy są chłopcy – często mówi się, że dziewczynki jest o wiele łatwiej wychowywać niż chłopców, ze względu na ich łagodniejszy charakter. Książka Tacy są chłopcy pomoże jednak obalić ten mit. Wychowanie chłopca to tylko kwestia odpowiedniego podejścia opiekunów.

Jacy właściwie są chłopcy

Problemy wychowawcze z reguły częściej dotyczą chłopców niż dziewczynek. Dziewczynki mają dużo mniejsze problemy z podporządkowaniem się rodzicom. U chłopców dominuje chęć odkrywania świata, poznawania jego niekoniecznie przyjemnych stron. Buzuje w nich chłopięca ciekawość poznawania świata. Są bardziej skłonni do ryzyka niż dziewczęta. Nie boją się pobrudzić i za nic mają błagające spojrzenia matki, gdy ich urwis zwisa swobodnie na trzepaku.

Chłopców jest nieco trudniej utemperować, ponieważ są o wiele bardziej ciekawi świata. Nie należy jednak tego robić. W przypadku chłopców naturalna potrzeba psocenia, bałaganienia i robienia na przekór nie powinna być brutalnie temperowana. Tłamszenie osobowości dziecka nie jest dobrym sposobem na jego wychowywanie. Książka „Tacy są chłopcy” świetnie to wyjaśnia na poziomie psychologicznym.

Tacy są chłopcy – lektura dla rodziców

Książka o tym tytule w płynny sposób opisuje świat rodziców, którzy zajmują się wychowaniem najpierw małych chłopców, a potem nastoletnich urwisów. Dokładnie opisuje, czym charakteryzuje się psychika dziecka na różnych etapach rozwoju. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć, co obecnie przeżywa nasz syn. Książka wspaniale wchodzi w świat dziecka i opisuje go, aby rodzice mogli dobrze zrozumieć jego potrzeby. Jest to kluczowe w prawidłowym wspieraniu emocjonalnym dziecka.

Okazuje się, że zwykle problemy w wychowaniu chłopca zwiastują nadejście przełomu w jego procesach poznawczych. Nie powinny być zatem niczym niepokojącym. Niewskazane jest temperowanie niektórych naturalnych cech chłopca przez dyscyplinę i surowość. Ta lektura na pewno otworzy oczy wielu rodzicom. Szczególnie tym, którzy nie radzą sobie z wychowaniem i obawiają się, czy ich syn nie jest przypadkiem z tych „trudnych dzieci”.

Co pomoże zrozumieć ta lektura

Książka Tacy są chłopcy napisana została przez wybitnego harvardzkiego naukowca w dziedzinie psychologii. Lektura pomoże prześledzić wszystkie etapy społecznego i psychicznego dorastania chłopców. Umożliwi to gładsze przejście przez ten trudny czas. Aby unikać frustracji i rodzicielskiej niemocy, warto sięgać po rady doświadczonych psychologów. Książka została poparta wieloma wziętymi z życia przykładami. Opisane zostały konkretne wskazówki, jak pomagać dziecku na każdym etapie jego dorastania.

Pokazano, w jaki sposób stymulować naturalne funkcje poznawcze chłopca. Chodzi o to, by wychować go na człowieka ciekawego świata. Odpowiednio dobrane zabawy z rodzicami i stymulacja psychiki i umysłu chłopca są kluczem do jego zrównoważonego rozwoju. Każdy rodzic powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce. Dzięki temu uda mu się wychować chłopca i nie zwariować. Pomoże też odnieść rodzicielski sukces i odczuć satysfakcję z wychowywania dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *