Zespół policystycznych jajników

Zespół policystycznych jajników – naturalne środki zaradcze, leczenie

Zespół policystycznych jajników – osoby cierpiące z powodu zespołu policystycznych jajników znanego jako PCOS doskonale wiedzą z iloma trudnościami muszą zmagać się każdego dnia. Bolesne i nieregularne miesiączki, wzrost masy ciała, trądzik i wahania nastroju a także zaburzenia metaboliczne, insulinooporność i szereg innych trudności zdrowotnych to tylko część objawów, z którymi każdego dnia zmagają się kobiety z PCOS.

Zespół policystycznych jajników

Oczywiście warto pamiętać, że każda pacjentka zmagająca się z tym schorzeniem powinna pozostawać pod stałą opieką lekarza ginekologa oraz endokrynologa. Jednak działając w porozumieniu ze specjalistą proces leczenia można wzmocnić naturalnymi środkami zaradczymi, których skuteczność została już niejednokrotnie udowodniona.

Przede wszystkim należy dowiedzieć się więcej o podłożu choroby policystycznych jajników

Wszystkie objawy jakie PCOS wywołuje opierają się przede wszystkim na zaburzeniach w obrębie gospodarki hormonalnej. Kluczowa będzie tutaj odpowiednia dieta, z której wyeliminowane zostaną:

  • cukry
  • produkty o wysokim stopniu przetworzenia
  • fast-foody
  • produkty o wysokim indeksie glikemicznym.

Dietę można wspomagać naturalnymi produktami, do których zaliczą się między innymi:

  • koper włoski, który należy parzyć tak samo jak zwyczajną herbatę
  • siemię lniane, które ma nieograniczone spektrum działania
  • cynamon zaliczany do grupy naturalnych antybiotyków

Co jeszcze można zrobić?

Przede wszystkim warto pozostawać pod stałą opieką z lekarzem. Nieleczone PCOS może prowadzić do nieodwracalnej niepłodności, która przekreśli szansę na zdrowe poczęcie w przyszłości. Niezależnie od wieku pacjentki choroba musi być leczona. Coraz większym uznaniem w oczach specjalistów cieszy się również akupunktura. Niewiele osób wie, że na obecną chwilę jest to jedyna metoda alternatywnego leczenia uznana przez medycynę konwencjonalną.

Ekspert radzi

PCOS to schorzenie, którego nie da się wyleczyć. Można jedynie zapanować nad jego objawami nie pozwalając mu na dalszy rozwój. W dłuższej perspektywie działanie to powinno zupełnie wystarczyć, aby w przyszłości kobieta z tą przypadłością mogła zajść w ciążę. Mogą jednak pojawić się problemy, dlatego nie można dopuszczać do nadwagi oraz jakichkolwiek zaniedbań. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna.

Jeśli cierpisz z powodu zespołu policystycznych jajników skontaktuj się z ginekologiem, który przeprowadzi Cię przez szeroką diagnostykę. Kiedy będziesz już pewna, że PCOS na pewno dopadło również Ciebie możesz skontaktować się ze specjalistą medycyny naturalnej, który podpowie Ci jak bezpiecznie wdrożyć w swoją dietę kurkumę, cynamon, koper włoski i len, które mogą pomóc Ci w zapanowaniu nad gospodarką hormonalną Twojego organizmu. Pamiętaj też, aby nie działać bez porozumienia z lekarzem, ponieważ w przypadku tej przypadłości postępowanie dobierane jest indywidualnie do każdej pacjentki.