Co mówią o nas okulary? Zobacz, jak kolor oprawek wpływa na Twój wizerunek

Większość osób podczas wybierania okularów kieruje się ich wygodą i kształtem – oprawki muszą być komfortowe i pasować do owalu twarzy. Okazuje się, że klienci sklepów optycznych zapominają o niezwykle ważnym aspekcie – idealny model powinien mieć perfekcyjnie dobrany kolor. Nie chodzi wcale o barwę, która jest uniwersalna i pasuje do różnych ubrań. Odcień oprawek ma korespondować z charakterem swojego właściciela. To bardzo ważne, ponieważ okulary świadczą o człowieku i jego osobowości. Zobacz, jak to praktyczne akcesorium wpływa Twój wizerunek.

Czy okulary można dopasować do charakteru?

Oprawki mówią o właścicielu bardzo wiele – dobrze, jeśli te informacje pokrywają się z rzeczywistością, gorzej, gdy zakłamują prawdziwą osobowość. Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne to praktyczny dodatek, który przez większość dnia ozdabia twarz kobiety lub mężczyzny. Warto dopasować go do swojej natury – dzięki temu stanie się spójnym elementem całości, która składa się na wyjątkowy charakter człowieka.

Każdy klient salonu optycznego ma inne wymagania. Dla jednych liczy się dyskretne podkreślenie atutów, a inni wolą kreować awangardowy look. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, co jest ważniejsze dla przyszłego właściciela okularów – subtelność czy wyrazistość? Każdy, kto stawia na delikatność, skieruje swój wzrok w stronę neutralnych i prostych modeli. Zwolennicy oryginalności pójdą w kierunku kolorowych, a nawet krzykliwych oprawek. Okazuje się, że dokonanie wyboru nie wynika tylko z osobistych upodobań – największy wpływ na podjęcie decyzji ma charakter klienta.

Grube i ciemne oprawki – zbuduj profesjonalny wizerunek

Wiele osób chce wyglądać poważnie i wzbudzać szacunek współpracowników, podwładnych lub przełożonych. O ile osoby dojrzałe zazwyczaj są postrzegane jako kompetentne i profesjonalne, o tyle młodzi ludzie często spotykają się z niepoważnym traktowaniem. Często wynika to z ich delikatnej, wręcz dziecięcej urody. Na szczęście, nawet ludzie rozpoczynający swoją karierę, mogą wykreować profesjonalny wizerunek. Pomogą im w tym wyraziste, czarne oprawki (patrz https://kodano.pl/oprawki-damskie-czarne.html i https://kodano.pl/oprawki-meskie-czarne.html). Modele tego typu dodają charakteru i pokazują, że ich właściciel jest osobą poważną oraz pewną siebie.

Czerń jest kolorem uniwersalnym, który pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Osoby o bladej cerze nie do końca go lubią ze względu na duży kontrast ze skórą – doskonałą alternatywą dla klasyki będą granatowe oprawki. Granat to kolor, który wzbudza zaufanie i prezentuje się bardzo elegancko.

Propozycje dla posiadaczy wrażliwej duszy

Doceniasz otaczające Cię piękno? To znaczy, że masz duszę artysty. Osoby o takim usposobieniu lubią wszystko, co jest lekkie i subtelne. Doskonale pasują do nich cienkie, zaokrąglone ramki. Wrażliwcy kochają harmonię, dlatego wybiorą model, który nie zaburza proporcji, a do tego prezentuje się świeżo i dyskretnie. Każdy, kto chce być postrzegany jako esteta, powinien założyć jasne oprawki. Ciekawie będą wyglądać ramki w kolorze beżowym lub propozycje transparentne – to dość bezpieczne wybory, które łatwo dopasować do każdego typu urody. Okulary dla ludzi wrażliwych wcale nie muszą stapiać się z twarzą – trafionym pomysłem będzie zakup białych oprawek (patrz https://kodano.pl/oprawki-damskie-biale.html). Taki model odejmuje lat, dodaje blasku i wzbudza szczery zachwyt.

Kolory dla skromnych i spokojnych okularników

Ludzie ceniący sobie ciszę i spokój raczej nie lubią zwracać na siebie uwagi. Takie osoby wolą pozostawać z boku i angażować się w konwersację tylko wtedy, gdy mają na to ochotę. Jak pokazać całemu światu, że jest się introwertykiem? Wystarczy wybrać odpowiednie okulary – w tym przypadku sprawdzą się minimalistyczne oprawki wykonane z metalu lub plastiku. Im mniej błyskotek i jaskrawych akcentów, tym lepiej. Ludzie uważani za oazę spokoju najczęściej decydują się na oprawki w pastelowych odcieniach. Wiele kolorów z palety ma swoją łagodną wersję, dzięki czemu introwertycy mogą wybierać spośród setek propozycji. Osoby praktyczne rzadziej decydują się na wielobarwne oprawki – dla nich najlepszym rozwiązaniem będą gustowne, szare okulary.

Dynamiczna i kreatywna – jak wyrazić barwną osobowość?

Przebojowe, nieco zakręcone osoby uwielbiają znajdować się w centrum uwagi. Na ich twarzach nieprzerwanie gości uśmiech, a ich silny charakter najlepiej podkreślają wyraziste dodatki. Człowiek uważany za wulkan energii nie przepada za czernią i szarością – o wiele chętniej spogląda na neonowe i soczyste barwy. Ekstrawertyczne panie uwielbiają oryginalne, kobiecie dodatki. Ich faworytem są różowe okulary.

Nie tylko intensywne odcienie wzbudzają zainteresowanie. Równie ciekawy okazuje się wszechobecny błysk. Kreatywni ludzie lubią, gdy widać ich z daleka, dlatego chętnie wybierają ekstrawaganckie, biżuteryjne okulary. Otwarte i towarzyskie osoby często zakładają złote oprawki (patrz https://kodano.pl/oprawki-zlote.html).

Pokaż mi Twoje oprawki, a powiem Ci, kim jesteś!

Okularnicy zazwyczaj uważani są za osoby inteligentne i ponadprzeciętnie uzdolnione, jednak jest to przekonanie niepoparte żadnymi badaniami. Co ciekawe, kobiety i mężczyźni noszący odpowiednio dobrane oprawki, uchodzą za:

  • pracowitych i godnych zaufania,
  • pewnych siebie,
  • dobrze wykształconych,
  • kompetentnych,
  • spokojnych i zrównoważonych.

Posiadacze luksusowych okularów są postrzegani jako osoby o wyższym statusie społecznym. Każdy, kto zakłada oprawki podkreślające niedoskonałości, może być uznany za osobę dziwaczną i nieatrakcyjną, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, by dodatki były dobrze dopasowane.

Kolor oraz rodzaj oprawek wpływa na to, co myślą o nas inni ludzie. Z tego powodu warto wybierać modele, które idealnie pasują do swojego przyszłego właściciela. Dobór okularów należy poprzedzić analizą własnej twarzy – wiele przydatnych informacji na ten temat znajdziesz w poradniku https://kodano.pl/dobor-opraw-i-okularow.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *