Zapalenia dziąseł

Zapalenia dziąseł – naturalne sposoby na zapalenie dziąseł, krwawienie

Zapalenia dziąseł potrafią być naprawdę uporczywe. Jeśli dodatkowo towarzyszy im krwawienie normalne funkcjonowanie jest niemalże niemożliwe.

Czym jednak spowodowany może być stan zapalny? Istnieje wiele czynników, które wywołują zapalenia w obrębie jamy ustnej. Wówczas choremu towarzyszą takie objawy jak na przykład: krwawienie, ból podczas przeżywania, obrzęk dziąseł i brzydki oddech. Niewiele osób wie, że nieleczone zapalenie może nawet prowadzić do całkowitej, samoistnej resekcji zębów!

Po zdiagnozowaniu stanu zapalnego lekarze stomatolodzy przepisują swoim pacjentom antybiotyki. Zalecają też dokładne czyszczenie zębów. Jednak to nie zawsze pomaga tak szybko, jak można byłoby sobie tego życzyć. W takich przypadkach zawsze warto sięgnąć po dobrodziejstwa ukryte w medycynie naturalnej. Dziś przedstawimy Wam kilka skutecznych produktów, które pomogą Wam zwalczyć zapalenie dziąseł.

  1. Zapalenia dziąseł – Owoc granatu

Badania jednoznacznie wykazały, że owoc granatu ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają w zwalczaniu płytki nazębnej i utrzymaniu zdrowej kondycji jamy ustnej. Jak zastosować?

Wystarczy po każdym myciu zębów wypłukać usta 30 ml świeżego soku z granatu. Ważne jednak, aby  jego składzie nie zawierał się cukier. W przeciwnym razie można jeszcze bardziej pogorszyć swój stan. Sok z granatu można wykonać samodzielnie. Trzeba zmiażdżyć jego miąższ za pomocą wałka lub moździerza. To naprawdę proste!

  1. Olej kokosowy

W oleju kokosowym znajduje się mnóstwo dobroczynnych dla działania całego organizmu składników, które mogą świetnie poradzić sobie z zapaleniem dziąseł. Wystarczy tylko rozpuścić łyżkę oleju w kąpieli wodnej uważając, aby temperatura nie była zbyt wysoka. Następnie po każdym czyszczeniu zębów wypłukać usta olejem.

  1. Aloes

Każdy doskonale wie, że aloes ma silne właściwości łagodzące podrażnienia  a nawet oparzenia. Niewiele osób ma jednak świadomość, że równie dobrze roślina ta sprawdza się w leczeniu zapaleń dziąseł. Co musisz zrobić? Weź łyżkę miąższu z aloesu, dodaj odrobinę sody oraz wody a także mity pieprzowej i wypłucz usta powstałą mieszanką. Zadziała lepiej niż szczotkowanie z użyciem komercyjnej pasty!

  1. Miód

Miód to naturalny antybiotyk o silnych właściwościach antybakteryjnych. Szczególnie dużą uwagę na jego właściwości powinny zwrócić osoby po zakończonym leczeniu ortodontycznym, które mają wysoką tendencję do zapadania na choroby dziąseł. Miód można zastosować jako płukankę do ust lub jako dodatek do pasty. Przyjemny smak sprawia, że w przypadku zapaleń dziąseł chętnie sięgną po niego nawet wybredne dzieci.

  1. Roztwór wody z solą

Ciepły roztwór soli morskiej z wodą zmniejszy krwawienie oraz zniweluje ból towarzyszący zapaleniu. Aby wykonać roztwór wystarczy zmieszać łyżkę soli w połowie szklanki wody i powstałym płynem płukać usta każdego dnia przez 30 sekund. Nie zaleca się połykania roztworu. Stosować trzy razy dziennie po każdym myciu.