Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Urządzenia kuchenne – podejście do gotowania zmieni się o 180 stopni!

Urządzenia kuchenne zwykle nie wzbudzają większych emocji. Jednak wśród nich znalazł się pewny wyjątek. Mowa tutaj o wielozadaniowej kuchence ciśnieniowej, którą dziś można kupić nawet w większości supermarketów.

Jakie funkcje spełniają takie urządzenia kuchenne?

Tak naprawdę można w nich przygotować wszystko. To świetna alternatywa dla szybkowaru a nawet parownicy. Wystarczy spojrzeć na instrukcję obsługi jaką do takich urządzeń dołączają producenci, aby przekonać się jak bardzo pomocna może okazać się w codziennych obowiązkach kuchennych.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Dlaczego takie urządzenia powinny zwrócić naszą uwagę?

Jak twierdzą eksperci, przede wszystkim ze względu na szybkość gotowania oraz właściwości zdrowotne dań, jakie dzięki temu możemy osiągnąć.

W kuchence ciśnieniowej dania nie tracą żadnych walorów – ani smakowych, ani zapachowych, ani tym bardziej odżywczych.

Pierwsze urządzenie tego typu, które pojawiło się na rynku to Instant Pot. Początkowo media były do niego nastawione sceptycznie. Wydawałoby się, że taka mała, niepozorna skrzynka nie jest w stanie wykonać za nas smacznego, pożywnego dania. Później jednak okazało się, że firma prowadzi bardzo rozległe działania marketingowe. To przekonało klientów do spróbowania możliwości maszyny. Wyniki były niesamowite! Zaledwie w kilka miesięcy w sieci pojawiło się kilka tysięcy pozytywnych opinii. To musiało pociągnąć za sobą lawinę dalszych działań ze strony innych producentów.

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji kilkanaście różnych modeli kuchenek ciśnieniowych. Wszystkie mają zróżnicowane funkcje. Wiele z nich potrafi nawet samodzielnie mieszać dodane składniki. Można zaprogramować w nich ogromną ilość przepisów. A co ciekawsze, funkcje opóźnienia startu gotowania pozwalają nawet na to, żeby robot przygotowywał gotowe danie na określoną godzinę. Wracając z pracy będzie czekał na nas gotowy, smaczny i przede wszystkim zdrowy obiad!