antydepresyjny telefon zaufania

Antydepresyjny telefon zaufania ITAKI – nie tylko dla osób z depresją

Antydepresyjny telefon zaufania ITAKI to ważna linia dedykowana osobom w depresji, ich członkom rodzin oraz wszystkim zagrożonym depresją. Dzięki temu numerowi mogą szybko i w dowolnej chwili znaleźć fachowe wsparcie i pomoc. Poprzez telefon nie trzeba przedstawiać diagnozy, ani też podawać swych danych.

Depresja i zaburzenia nastroju

Zaburzenia nastroju wiodące do depresji bywają niepozorne. Często wołania o pomoc od osób w depresji nie słyszymy, nie dostrzegamy. Osoby z rozwijającą się depresją popadają w marazm życia, znikają, jak im pomóc?

Ta inicjatywa poprzez stworzenie telefonu ogólnodostępnego ma pomóc zarówno tym, którzy maja świadomość choroby, jak i tym którzy o depresji wiedza niewiele, zwłaszcza osobom z rodziny czy bliskiego otoczenia w pracy, szkole. Rozmowy przez telefon mogą mieć charakter wsparcia jak i informacji, porady. Nie zastąpią one jednak wizyty u specjalisty ani też terapii, czy leczenia środkami farmakologicznymi.

Antydepresyjny telefon zaufania ITAKI

Antydepresyjny Telefon Zaufania ITAKI: 0 22-654-40-41 dostępny jest dwa razy w tygodniu. Możemy się na niego dodzwonić w poniedziałki oraz czwartki w godzinach między 17 a 20. dyżurują pod telefonem specjaliści.

Można zarówno ulżyć sobie rozmową jak też dowiedzieć się na ile nasz stan wskazuje na depresję, gdzie z problemami możemy się zgłosić, gdzie dostępne są terapie i jak wygląda leczenie depresji. Anonimowość przez telefon to bardzo dobre rozwiązanie z którego korzysta wiele osób wstydzących się swoich problemów i nie wiedzących dokąd się z nimi udać.

Antydepresyjny telefon zaufania – telefon nie tylko dla osób z depresją

Ten numer telefonu służy pomocą w rozmaitych sytuacjach. Specjaliści, którzy dyżurują przy słuchawce potrafią pomagać zarówno samym chorym, jak i ich bliskim. Udzielają wówczas porad, pomagają przeanalizować przyczyny swych zachowań, jak również podpowiadają rozwiązania, dodają otuchy.

Rozmowa przez telefon może uratować niejedno ludzkie życie. Pod tym numerem przeprowadzono jak dotąd setki rozmów z osobami, rozważającymi samobójstwo. Dla tysięcy osób telefon wskazał drogę do leczenia i diagnozy depresji.

Źródło informacji

Telefon zaufania to obszerne źródło informacji o depresji, jeśli podejrzewamy stan depresyjny u siebie, czy dziecka, bądź małżonka a nie do końca wiemy czy mamy racje, bądź jak przekonać dana osobę do wizyty u psychologa warto zadzwonić, porozmawiać, zadać nurtujące pytanie. To także świetne rozwiązanie by dowiedzieć się z pierwszej ręki o skutkach leczenia, powikłaniach.

Depresja chorobą cywilizacyjną

Depresja rozpoznawana jest coraz częściej i uznawana za chorobę cywilizacyjną. Gdy dopada nas zły nastrój stajemy się mniej odporni na stres i rozkojarzenie, łatwo wówczas o podjęcie złej decyzji. Zamiast pozostawać z problemem samemu warto skorzystać z telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *