Krem nawilżający do twarzy a makijaż – jak pogodzić te dwa elementy?

Każda kobieta, która maluje się na co dzień, wie, jak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Makijaż wymaga nie tylko dobrego podkładu, ale także kremu nawilżającego, który zapewni skórze komfort i ochronę. Jak wybrać i stosować krem nawilżający pod makijaż?

Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne przed makijażem?

Każdy dermatolog powie Ci, że to właśnie nawilżanie skóry jest najważniejszym krokiem w dążeniu do pięknej zdrowej cery.  Właśnie taka, nawilżona  jędrna i pełna młodzieńczej witalności skóra jest zdrowsza, bardziej elastyczna i mniej podatna na podrażnienia  oraz zmarszczki. Nawilżenie skóry przed makijażem ma także wiele innych zalet:

 • poprawia trwałość i wygląd makijażu,
 • zapobiega wysuszaniu skóry przez kosmetyki kolorowe,
 • ułatwia rozprowadzanie podkładu i innych produktów,
 • zapewnia naturalny i świeży efekt,
 • chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. słońca, zanieczyszczeń, wiatru).

Jak wybrać odpowiedni krem nawilżający pod makijaż?

Czy istnieje idealny krem nawilżający do twarzy pod makijaż? Z pewnością nie każdy spełni twoje oczekiwania.  Wiele z nich jest zbyt ciężkich i tłustych działają komedogennie i utrudniają aplikacje kosmetyków kolorowych oraz utrzymanie się makijażu.  jeśli chcesz uniknąć takich problemów,  wybierając swój krem nawilżający na dzień  Weź pod uwagę następujące kryteria:

 • Idealny krem pod makijaż  powinien mieć lekką i szybko wchłaniającą się formułę
 • Nie  może zostawiać  tłustego filmu ani zatykać porów skóry
 • Powinien mieć filtry UV, ale nie takie, które  bielą skórę
 • Nie powinien zawierać drażniących substancji zapachowych parabenów i barwników
 • Musi być dopasowany do typu i potrzeb skóry
 • Doskonale chroni i nawilża skórę przez cały dzień i w każdych warunkach

Jak aplikować krem nawilżający pod makijaż?

Czy wiesz, że aby uzyskać najlepsze rezultaty w dziennym makijażu, warto przestrzegać pewnych zasad nakładania kosmetyków na twarz?  właśnie dzięki temu zapewnisz skórze maksymalny Komfort a swoim kolorowym kosmetykom trwałość przez wiele godzin.  Aby uzyskać najlepsze rezultaty w codziennym makijażu,  zawsze nakładaj swój krem nawilżający na dokładnie oczyszczoną i przemytą tonikiem skórę. To właśnie tonik do twarzy uspokaja ją i równoważy pH po etapie oczyszczania i myciu.  Pod krem warto nałożyć serum do twarzy na dzień, aby wzmocnić pielęgnację i dostarczyć cerze niezbędnych składników.  Pamiętaj też, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków nakładanych na twarz. Okazuje się, że wystarczy niewielka ilość kremu aby pokryć całą twarz i doskonale  ją nawilżyć. Porcja kremu nakładana na twarz powinna być nieco większa niż ziarnko grochu. Postaraj się rozprowadzić krem równomiernie na całej twarzy, omijając okolice oczu. Jego aplikację możesz połączyć z delikatnym masażem twarzy. Następnie odczekaj kilka minut, aż kosmetyk się wchłonie i dopiero po tym zacznij wykonywać swój dzienny makijaż twarzy. Aby poprawić makijaż w ciągu dnia, można użyć sprayu nawilżającego lub chusteczek matujących, które odświeżą i ujednolicą skórę.

Życzymy Ci udanego makijażu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *