Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Rezygnując z przekąsek – nie zaszkodzisz swojemu organizmowi dzięki …

Rezygnując z przekąsek – każdy raz na jakiś czas ma ochotę na smaczną przekąskę. Szefowie kuchni, którzy pracują w renomowanych restauracjach doskonale o tym wiedzą, dlatego radzą nam jak powinniśmy w takich sytuacjach postępować. Dziś przedstawiamy Wam kilka skutecznych porad od samych mistrzów świata gastronomii.

Rezygnując z przekąsek – szukaj alternatywnych rozwiązań

Wiele osób uwielbia słodkości. Cukier jednak nie wpływa zbyt dobrze na kondycję naszego organizmu. Zamiast batona równie dobrze można jednak sięgnąć na przykład po słodkie winogrono, które jest bogate w liczne składniki odżywcze a przy okazji jest smaczne, chrupkie, tanie i orzeźwiające.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Rezygnując z przekąsek – naucz się mówić „NIE”

Jeśli chodzi o słodycze to asertywność jest naprawdę bardzo ważna. Upiecz świeże ciasteczka, ale nie zjadaj wszystkich naraz. Zamroź część i zjadaj je partiami. W ten sposób nauczysz się zachowywać pełną kontrolę nad tym, co jesz i w jakich ilościach. To naprawdę bardzo ważne.

Rezygnując z przekąsek – doceń możliwości jakie dają Ci nowoczesne technologie

Sprawdzaj w komputerze, na tablecie lub w telefonie ile cukrów dostarczasz do organizmu sięgając po słodkie przekąski. Nagrywaj się jak jesz te wszystkie złoża pustych kalorii a później na spokojnie obejrzyj nagranie kilkukrotnie. Zobaczysz, że szybko przestanie Ci się podobać to, co robisz.

Rezygnując z przekąsek – poprawnie sprawdzaj smak potraw

Rób to łyżeczką a nie palcami. W ten sposób będziesz czuć prawdziwy smak potrawy jaką przygotowujesz. To bardzo ważne nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również na kwestie higieniczne. Czy masz świadomość tego ile bakterii oraz wirusów rozmnaża się na Twoich dłoniach?

Rezygnując z przekąsek – staraj się zawsze bilansować smaki

Lubisz słodkie? To nie oznacza, że wszyscy domownicy mają takie same gusta smakowe. Staraj się, aby w potrawach znalazło się odpowiednio dużo smaków słodkich, kwaśnych a nawet gorzkich.

Rezygnując z przekąsek – może zrezygnujesz z glutenu?

Eksperci nie dowiedli jeszcze jednoznacznie, że gluten jest szkodliwy, ale w kuchni zawsze warto eksperymentować. Jeśli zaczniesz szukać bezglutenowych produktów nauczysz się czytać etykiety i będziesz wybierał dobrej jakości produkty, które nie osłabią kondycji Twojego organizmu.

Rezygnując z przekąsek – niech smaki Twoich potraw będą wyraźne

Wówczas szybciej zaspokoisz ochotę na słodkie, kwaśne czy słone. Im mniej wyraźny smak, tym większy apetyt a tego przecież wolałbyś uniknąć.

Rezygnując z przekąsek – mniej kalorii!

Zamiast oleju roślinnego, majonezu czy sosu śmietankowego spróbuj używać octu ryżowego, oliwy z oliwek, sosu miso, mirin lub cytryny. Szybko zauważysz, że Twoje samopoczucie zacznie być dużo lepsze a Ty przestaniesz martwić się o dodatkowe kilogramy odkładające się w Twoim ciele.

Rezygnując z przekąsek – postaraj się robić nieco zdrowsze desery

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że desery są ważne i pod żadnym pozorem nie trzeba z nich rezygnować. Czy muszą one być jednak tak kaloryczne? Czy krem z bitej śmietany jest niezbędny? Niekoniecznie. Istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, dzięki któremu desery będą smaczne a przy tym znacznie mniej kaloryczne. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu na lekturę dobrej książki kucharskiej.