olejek lawendowy

Olejek lawendowy – jak używać olejek lawendowy, charakterystyka

Olejek lawendowy – niewiele osób wie jak potężne właściwości prozdrowotne kryją się w olejku lawendowym. To doskonały środek, dzięki któremu można pozbyć się licznych dolegliwości zdrowotnych. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest to naturalne remedium na walkę z nawracającymi bólami migrenowymi. Oto kilka sposobów na to w jaki sposób można pozbyć bólów głowy bez pomocy komercyjnych środków przeciwbólowych!

Migreny są trzecią wśród najbardziej rozpowszechnionych chorób na całym świecie. Mają wyraźny wpływ na wydajność człowieka w pracy oraz jakość jego życia. Wciąż niestety nie wiadomo jakie są przyczyny powstawania migren, ale znane są już sposoby walki z nimi oraz zapobiegania.

Badanie przeprowadzone przez irańskich neurologów z Uniwersytetu Medycznego w Mashhad wykazało, że olejek z lawendy może być skuteczny jako naturalne lekarstwo na migreny. Powstały z niej olejek eteryczny jest bowiem skutecznym stabilizatorem nastroju. Ma silne właściwości uspokajające oraz przeciwzapalne. Dowiedziono również, że doskonale sprawdza się jako naturalny środek przeciwbakteryjny, który wspomaga i przyspiesza gojenie się ran.

Jak wyglądało badanie? Olejek Lawendowy

W teście wzięło udział czterdziestu siedmiu pacjentów podzielonych na dwie grupy. Jedna z nich miała przez piętnaście minut w ciągu dwóch godzin wdychać olejek eteryczny. Druga z kolei zamiast lawendy otrzymała płynną parafinę, która miała wywołać efekt placebo.

Po określonym czasie u pacjentów, którzy stosowali prawdziwy olejek lawendowy zaobserwowano całkowitą redukcję bólu głowy. Ci, którzy zamiast niej stosowali płynną parafinę nie odczuli żadnej poprawy samopoczucia. To badanie jednoznacznie dowodzi, że olejek lawendowy może być stosowany jako bezpieczne i naturalne remedium w walce z migreną.

Jak jednak należy go używać?

Specjaliści przedstawiają różne sposoby, ale my postanowiliśmy wyodrębnić z nich te, które cieszą się wśród pacjentów największą popularnością.

Sposób pierwszy

Składniki, których będziesz potrzebować:

  • olejek eteryczny z lawendy
  • miska z gorącą wodą
  • duży ręcznik.

 

Do miski z wodą dolej około piętnastu kropli olejku lawendowego. Pochyl głowę nad wydobywającymi się oparami i zakryj ją ręcznikiem. Wdychaj lawendową parę wodną przez około kwadrans. Po tym czasie powinieneś zauważyć znaczącą poprawę swojego samopoczucia.

Sposób drugi

Składniki, których będziesz potrzebować:

  • olejek eteryczny z lawendy
  • papierowe bibułki.

Nasącz papierowe bibułki olejkiem eterycznym i włóż przed snem pod poduszkę. Ulatniające się związki zapewnią Ci zdrowy i spokojny sen sprawiając, że rano nie będziesz nawet pamiętał o uporczywej i męczącej Cię wcześniej migrenie.

Olejku lawendowego możesz używać również w czystej postaci. Wystarczy, że naniesiesz go na palce i wsmarujesz w skronie. Bóle migrenowe nie będą już tak uporczywe. Zamiast olejku do wykonania opisanego wcześniej naparu możesz wykorzystać świeże kwiaty lawendy, które sprawdzą się równie dobrze!