Domowy sposób na oczyszczenie jelita grubego – eliminacja toksyn

Domowy sposób na oczyszczenie jelita grubego – problemy trawienne takie jak przewlekłe zaparcia, gazy czy wzdęcia są dziś dość popularne. Nasz dzisiejszy artykuł poświęcony został trzem magicznym składnikom, które na pewno posiadasz w swoim domu a które mogą pomóc Ci oczyścić organizm z toksyn. Eksperci podkreślają, że regularne oczyszczanie jelita grubego jest niesamowicie ważne, ponieważ jeśli w jego obrębie pojawią się jakiekolwiek dysfunkcje to ucierpi na tym cały organizm.

Proponowana przez nas metoda jest bardzo prosta a przepis można z łatwością wykonać w zaciszu własnego domu. To dzięki niemu oczyścisz jelita i pozbędziesz się zaparć oraz innych dolegliwości, które uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie.

Domowy sposób na oczyszczenie jelita grubego – jak przeprowadzić detoksykację?

Poniższe soki powinny być spożywane rano, na pusty żołądek.  Następnie po południuprzed obiadem oraz wieczorem. W czasie oczyszczania powinieneś zjeść lekki lunch i wypić co najmniej 6-8 szklanek wody. Po południu należy ograniczyć spożycie wody, aby w nocy nie budzić się z powodu wzmożonego parcia na pęcherz.

Przygotuj następujące składniki:

  • ½ szklanki soku jabłkowego
  • 2 łyżki stołowe świeżego soku z cytryny
  • 1 łyżeczkę soku z imbiru
  • ½ łyżeczki soli morskiej
  • ½ szklanki ciepłej wody

Weź wysoką szklankę i łyżkę. Zagrzej wodę w małym garnku, ale nie doprowadzaj jej do wrzenia. Kiedy jest ciepła przelej ją do szklanki. Następnie dodaj sól morską, stale mieszając. To właśnie ona pomoże usunąć toksyny z organizmu i poprawi trawienie. Następnie dodaj sok jabłkowy, sok z imbiru i świeży sok z cytryny -dobrze wymieszaj. Jabłko jest bogate w składniki odżywcze, które wspomagają trawienie i poprawiają ogólny stan zdrowia. Imbir ma zdolność zmniejszania wzdęć i stymulowania detoksykacji jelita grubego, a sok z cytryny pomaga w trawieniu i odtruwa.

Skutki uboczne

Wyżej wymieniony sok nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Można spożywać go całkowicie bezpiecznie. Kobiety w ciąży powinny jednak skonsultować się przed kuracją ze swoim lekarzem prowadzącym.  Uwaga! Po sok nie powinni sięgać diabetycy, ponieważ sok jabłkowy ma wysoką zawartość cukru. Zdaniem ekspertów, ta metoda powinna być wykonywana przez jeden dzień do maksymalnie jednego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *