Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Komary – naturalny środek na komary, jak pozbyć się komarów z domu

Komary – mnóstwo osób może się zastanawiać po co szukać naturalnych sposobów walki z komarami, skoro sklepowe półki pękają w szwach od ilości asortymentu, który jest naprawdę skuteczny. To prawda, ale warto zauważyć, że w komercyjnych produktach zawarta jest ogromna ilość substancji chemicznych, które w bezpośrednim kontakcie ze skórą mogą przedostawać się do wnętrza organizmu siejąc w nim prawdziwe spustoszenie. Ponadto te wszystkie środki są bardzo kosztowne i rzadko pachną estetycznie.

Właśnie dlatego warto dowiedzieć się jak można zabezpieczyć siebie i swoją rodziną przed ukąszeniami komarów i to bez sięgania po komercyjne produkty odstraszające insekty.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Istnieje wiele produktów codziennego użytku, które można zastąpić ich naturalnymi odpowiednikami. Przykład? Zamiast kremów do twarzy można zacząć używać oleju kokosowego lub migdałowego. Zamiast sztucznych odświeżaczy powietrza na półkach można postawić świeże kwiaty lub rozsypać skórki z cytrusów. Z kolei zamiast środków owadobójczych i odstraszających ze sklepu lepiej zastosować olejek z drzewa herbacianego. Jest to jeden z najskuteczniejszych środków, który wspomoże Twoją żmudną walkę z komarami!

Wprawdzie nie istnieją żadne dowody, które mogłyby potwierdzać tę skuteczność. Jednak z obserwacji wynika, że intensywny zapach olejku działa drażniąco na owady, przez co ich aktywność w letnie upalne wieczory znacząco spada.

Jak zastosować olejek herbaciany w celu odstraszenia owadów? Przedstawiamy kilka ciekawych sposobów.

Olejek herbaciany bezpośrednio na ciało – komary

Ukąszenia komarów bywają nie tylko swędzące, ale przede wszystkim również groźne dla zdrowia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że komary roznoszą rozmaite choroby. Wystarczy więc, że kupisz olejek herbaciany w sklepie ze zdrową żywnością lub w aptece z produktami naturalnymi i wmasujesz kilka kropli w ciało. Omijaj jednak przy tym okolice oczu.

Olejek herbaciany na ubrania

Jeśli nie chcesz wmasowywać olejku herbacianego w ciało możesz spryskać nim ubrania. Do tego celu będziesz potrzebować:

  • pół szklanki wody
  • kilkanaście kropli olejku herbacianego
  • butelki ze spryskiwaczem.

Przygotowanie jest bardzo proste. Olejek wymieszaj z wodą i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Użyj na ubraniach, pościeli lub firankach. Uważaj, aby nie mikstura nie przedostała się do ust oraz oczu.

Zapach olejku z drzewa herbacianego może być dla Ciebie zbyt intensywny

Na zapachy szczególnie wrażliwe są dzieci, dlatego przed zastosowaniem olejku na ubraniach lub pościeli rodzice powinni sprawdzić reakcję swoich pociech na nowy aromat. Jeśli okaże się, że zapach jest zbyt mocny i nie pozwoli na zasypianie olejek można rozcieńczyć z większą ilością wody. Skuteczność działania nie powinna na tym ucierpieć a dziecko w dalszym ciągu będzie ochronione przed ukąszeniami insektów oraz objawami, jakie za tym idą: pieczenie, swędzenie, ból oraz przewlekłe choroby roznoszone przez komary (i inne nocne owady).