zmęczenie

Zmęczenie i wyczerpanie organizmu – sposoby na zmęczenie

Zmęczenie dopada nas nie tylko w wyniku nadmiernego wysiłku, ale również przesilenia wiosennego, spadku odporności, niewyspania itp. Receptą na wyczerpanie jest relaks, sen połączony z aromaterapią regenerująca siły. Pomóc mogą napoje energetyczne, jednak jest to wsparcie doraźne. O wiele lepsze skutki przynosi odpowiednia dieta.

Sposób na zmęczenie

Nic bardziej nam nie potrzeba w stanie zmęczenia jak snu. Dobry sen potrafi poradzić sobie z wyczerpaniem, a nawet chorobą. Jeśli powodem zmęczenia jest bezsenność pomóż sobie zasnąć idąc przed snem na spacer, wietrząc sypialnie i pijać napar z melisy. Sen regeneruje i pomaga odzyskać siły.

Aromaterapia

Zapachy, olejki eteryczne to doskonały sposób na dodanie sobie sił. Wiele zapachów wpływa pobudzająco, dzięki nim czujemy się energicznie, mimo iż fizycznie doznajemy wyczerpania. Olejek z geranium jest w tym wypadku idealnym zapachem. Możesz go rozpylać w pomieszczeniu lub podgrzać w kominku.

Nawodnij organizm

Często doznajemy uczucia wyczerpania w wyniku odwodnienia. Pamiętajmy iż wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na wodę. Pijmy więc dużo, by organizm mógł się regenerować i oczyszczać zamiast gromadzić toksyny wewnątrz. Najbezpieczniejsza jest woda, jednak nie rezygnujmy też z napojów witaminowych jak sok owocowy czy sok z cytryny z miodem.

Aktywność

To niesamowity paradoks, ale aktywność, ruch, zwłaszcza na zewnątrz dodaje nam sił. Zamiast się męczyć joggingiem możemy naładować akumulatory. Brak ruchu i niedotlenienie mózgu powodują zmęczenie, ospałość i problemy z koncentracją. Wysiłek pomaga się odprężyć, dlatego często sięgaj po ćwiczenia, nawet te najprostsze.

Odśwież się

Prysznic, najlepiej zimny lub mieszany to świetny sposób na zmęczenie. Kąpiel jest doskonała na stres, gwarantuje odprężenie ale rozleniwia, za to prysznic pobudza, stymuluje i orzeźwia. Zarówno kąpiel jak i prysznic możesz połączyć z masażem oraz olejkami eterycznymi działając ze zdwojoną siłą.

Unikaj kawy i słodyczy

Mimo, iż kawa podobno stawia na nogi to niestety jej nadmiar osłabia organizm. Podobnie jest ze słodyczami które doraźnie dodają energii jednak na dłuższa metę szkodzą nie tylko na zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *