Ćwiczenia na triceps dla kobiet

Ćwiczenia na triceps dla kobiet – ćwiczenia ujędrniające

Ćwiczenia na triceps dla kobiet – każda kobieta marzy o ciele, które jest oznaką zdrowia. Takie ciało to świątynia dla ducha. Ale tylko wtedy, gdy jest wytrenowane od góry do dołu. Podczas codziennych treningów nie pomijajmy ramion. Jakie ćwiczenia na triceps dla kobiet są najskuteczniejsze?

Smukłe, silne ramiona

Wśród najważniejszych mięśni ramion wyróżniamy biceps i triceps. Biceps to mięsień dwugłowy ramienia zlokalizowany w połowie odległości między barkiem a łokciem. To właśnie on odpowiada za zginanie rak w łokciach. Za prostowanie odpowiada mięsień zewnętrzny, triceps. To mięsień trójgłowy ramienia zlokalizowany tu gdzie biceps, ale po zewnętrznej stronie ramion. Podczas treningów kobiety starają się zbytnio nie skupiać na mięśniach ramion.

Wychodzą z założenia, że zbyt wydatne bicepsy i tricepsy nie wyglądają zbyt kobieco. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Po smukłych, lekko umięśnionych ramionach można poznać, czy kobieta ma do czynienia z regularną aktywnością fizyczną. O nadmierny rozwój mięśni ramion nie należy się obawiać. Mięśnie kobiet nie mają skłonności do tak silnego rozrastania się jak u mężczyzn.

Ćwiczenia na triceps dla kobiet

Aby wypracować ładnie zarysowane mięśnie ramion, należy poświęcić ramionom codziennie kilkanaście minut treningu. Wzmacniając triceps jednocześnie zapobiegamy kontuzjom ramion. Jest to mięsień, który równoważy pracę bicepsu. Zatem gdy jest wzmocniony, łatwiej jest nam dźwigać ciężary. Dobrym ćwiczeniem na triceps jest prostowanie i zginanie rąk wspartych na ławce lub stepie odgiętych do tyłu.

Jedną z lepszych propozycji dla kobiet jest stosowanie specjalnych rozciągliwych taśm do ćwiczeń mięśni ramion i barków. Takie taśmy można obecnie dostać nawet za kilkanaście złotych w marketach. Rozciąganie taśmy za plecami w pozycji pionowej świetnie wzmacnia triceps i plecy. Klasycznym ćwiczeniem tricepsu są pompki. W przypadku kobiet mogą to być damskie pompki z ugiętymi w kolanach nogami.

W przypadku ćwiczeń z obciążeniem należy dobrać hantle odpowiednie do stanu naszej kondycji. Zalecane są wszelkie ćwiczenia polegające na podnoszeniu hantli przy wyprostowanych ramionach. Również przywodzenie i odwodzenie ramion w łokciach wzmacnia jednocześnie biceps i triceps.

Jak dodatkowo wzmacniać triceps

Intensywne treningi siłowe wzmacniają triceps. Sprawiają, że mięśnie są bardziej zarysowane i uwypuklone. Oprócz siłowni warto wzmacniać triceps innymi sposobami. Pływanie żabką lub kraulem świetnie wypracowuje mięśnie rąk. Poza tym doskonale wspomaga koordynację kończyn i poprawia wydolność organizmu. Zaleca się, aby regularne treningi siłowe równoważyć basenem 2-3 razy w tygodniu, choćby po pół godziny.

Chcąc wzmocnić triceps, jak i inne partie ciała, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego trenera personalnego. Pomoże on dobrać zestaw ćwiczeń, które nie obciążą naszych mięśni. Z tricepsem trzeba szczególnie uważać – jest to stosunkowo „łatwy” do wyćwiczenia mięsień. Nietrudno więc o jego przetrenowanie na skutek zbyt dużych obciążeń. Konsekwencje przetrenowania mogą być bardzo bolesne, bo mięśni ramion używamy w zasadzie bez przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *