Trening dla zapracowanych

Trening dla zapracowanych – zasady treningowe, jak wygląda trening?

Trening dla zapracowanych to sposób na aktywność dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu. Rozwiązaniem dla nich jest wykorzystanie tego samego czasu na wiele czynności. Poprzez łączenie dojazdu do pracy z aktywnością fizyczną czy ćwiczeniem podczas obowiązków domowych czerpią podwójne korzyści kondensując w jednym czasie kilka aktywności. Pewnym rozwiązaniem jest również regularny klasyczny trening, jak sześciominutowy trening z Martą Romanowską.

Trening dla zapracowanych

By nie musieć poświęcać kilku godzin czasu na ćwiczenia, treningi na siłowni czy w klubie fitness możemy zadbać o formę, kondycję i sprawność, a przede wszystkim zdrowie wygospodarowując w ciągu dnia zaledwie sześc minut na aktywność sportową. Wsparciem dla trenujących jest video z Marta Romanowską trwające każdorazowo tylko 6 minut.

Dzięki materiałowi video nie musisz tracić czasu na opracowanie ćwiczeń, planowanie itp. kluczowa jest jednak systematyczność. Jeśli ją zachowasz zapewne dojdziesz do formy. Istotne jest nastawienie. Gdy do ćwiczeń masz pozytywne podejście jako formy relaksu znacznie łatwiej ci będzie się nakłonić do wysiłku niżeli wówczas, gdy ćwiczenia potraktujesz jak jeden z planu dnia, obowiązek powodujący morderczy wysiłek.

Zasady treningowe

Trening opracowany został przez doświadczoną instruktorkę fitness. Nie są to mordercze ćwiczenia, ale zarazem ćwiczenia angażujące jak najwięcej grup mięśni jednocześnie. Tym samym zaledwie w sześciu minutach jesteśmy w stanie wypracować mięśnie nóg, pośladków, brzucha i ramion. To doskonałe ćwiczenia wprowadzające dla osób całkowicie początkujących.

Osoby, które już uzyskały pewną kondycję mogą trening dla zapracowanych potraktować niczym rozgrzewkę. Trenując codziennie masz szansę poprawić swoją sprawność. Jeśli jesteś w stanie wygospodarować więcej czasu na trening możesz go powtórzyć w ciągu dnia nawet i dwa razy. Im więcej aktywności, tym lepiej. By trening był skuteczny nie rób podczas niego przerw, a przechodzić płynnie od ćwiczenia do ćwiczenia. Ruszaj się rytmicznie i dynamicznie, dbaj o wyprostowaną postawę i napięte mięśnie brzucha.

Jak wygląda trening?

To swego rodzaju układ choreograficzny złożony z następujących po sobie kroków. Pierwszy obejmuje marsz w miejscu wywołujący i utrzymujący wysokie tętno. Ważne by kolana unosić wysoko a jednocześnie wraz z wdechem unoś ramiona i ręce nad głowę, po czym wraz z wydechem opuszczaj i splataj przed sobą dłonie. Kolejnym krokiem jest tak zwany V-step. Złącz ze sobą stopy, dłonie oprzyj na biodrach.

Kolejno wysuń delikatnie prawą dłoń i lewą stopę do przodu, po czym wróć do pozycji z początku i zmień stronę. Kolejny element treningu to kolano do boku. Maszerując unoś kolano do boku przenosząc ciężar ciała na drugą nogę. Następnie wykonaj mambo do przodu i do tyłu. Maszeruj zatem w miejscu jedną nogą a drugą zrób wykrok do przodu, następnie w tył i znów do przodu.

Zmień nogę i powtórz ćwiczenie.

Utrzymując to samo tempo wykonaj step up. Stan w rozkroku, jedną nogę wysuń do tyłu wspierając stopę na czubkach jej palców. Następnie zmień nogę. W tym samym czasie wykonuj okrążenia ramionami. Przedostatnim ćwiczeniem jest podwójny step touch, czyli krok dostawny.

Wesprzyj dłonie na biodrach. Lewą nogą wykonaj krok w bok, dostaw prawą nogę, jeszcze raz zrób krok w lewo i ponownie dostaw drugą nogę. Przy każdym kroku ugnij kolana. Na koniec wykonaj step touch z modyfikacją. Zrób dwa kroki w bok po czym zamiast dostawić nogę wysuń ją po skosie w tył (tzw. tap w tył).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *