Ćwiczenia po porodzie

Ćwiczenia po porodzie – ćwiczenia z wózkiem, w miejskiej przestrzeni

Ćwiczenia po porodzie – bez cienia wątpliwości ćwiczenia po porodzie są potrzebne, jednak małe dziecko zajmuje wtedy przede wszystkim cały czas. Ponadto bycie wciąż obolałym nie skłania mamy do dodatkowego wysiłku fizycznego, jednak jeśli chcesz szybko wrócić do formy, zyskać nienaganną figurę ćwicz przy każdej możliwej okazji. Sam spacer z maluchem to świetny trening, jaki możesz wzbogacić o ćwiczenia z wózkiem.

Ćwiczenia po porodzie

Ćwiczenia fizyczne po rozwiązaniu zacząć warto już w połogu stopniowo przechodząc do dłuższych i bardziej skomplikowanych treningów. Gdy brakuje Ci czasu z uwagi na nowe warunki i absorbującego niemowlaka wykorzystaj wyjście na spacer na trening. Pchanie wózka może być rewelacyjnym ćwiczeniem, wystarczy go dociążyć lub wybrać odpowiednio trudną drogę.

Ćwicząc przy pomocy wózka wymodelujesz sylwetkę, a jednocześnie spędzisz czas z dzieckiem na świeżym powietrzu. Idąc z wózkiem możesz przyspieszać i zwalniać, możesz również trzymając wózek robić wykroki, przysiady czy wymachy nogami do boku. Co prawda możesz tym wzbudzić zainteresowanie przechodniów, dlatego wybierz bardziej ustronne ścieżki parkowe i staraj się idąc na przemian podnosić rękę w górę raz prawą, raz lewą.

Następnie zrób piec kroków i podnieś prawą nogę w kolanie, opuść ją i zrób kolejne piec kroków by podnieść lewą nogę w kolanie. Ilość i różnorodność ćwiczeń ogranicza tylko Twoja wyobraźnia.

Ćwiczenia z wózkiem dla mam

Nie musisz chodzić do klubu fitness, możesz ćwiczyć z dzieckiem w wózku. Wózek zastąpi doskonale przyrządy gimnastyczne. Łącząc dwie czynności w jedną zyskujesz na figurze i czasie. Bieganie z wózkiem może być ryzykowne, ale jest możliwe i wiele mam je praktykuje wykorzystując ścieżki rowerowe w tym celu. Prócz biegania z wózkiem możesz wykonywać szereg ćwiczeń rozciągających i aerobowych.Ma wszelki wypadek skonsultuj swój pomysł na trening z wózkiem ze swoim lekarzem prowadzącym.

Niektóre ćwiczenia nie są wskazane w połogu, innych należy unikać nawet przez 12 tygodni po cieciu cesarskim. Wielu mamom spacer z dzieckiem, które zwykle śpi w wózku bywa nudny. Urozmaicają go sobie słuchaniem muzyki, nauką języka z mp3 itp. Ty możesz go urozmaicić ćwiczeniami fizycznymi. Oczywiście jeśli Ci to pomaga możesz dołączyć także muzykę i poruszać się w jej rytm.

Ćwiczenia w miejskiej przestrzeni

Spacery w mieście z dzieckiem to istna przeprawa. Wciąganie wózka po schodach, przenoszenie go i zjeżdżanie z krawężników to rewelacyjne ćwiczenia dal Twoich mięśni ud, pośladków i ramion. Często narzekasz na niedostosowanie bloku do wózków dziecięcych? Jak się okazuje dzięki temu masz szansę szybciej schudnąć i wysmuklić biodra. Wózki dziecięce są coraz lżejsze, składane i wypełnione gadżetami ułatwiającymi ich prowadzenie.

Sprzyja to wykorzystaniu wózka jako elementu treningu odchudzającego. Podnosząc aluminiową ramę wózka nie nadwyrężysz kręgosłupa, a możesz wesprzeć go ćwicząc mięśnie grzbietu. Wyposażenie wózka w system odwrócenia kierunku jazdy, w duże koła jeżdżące po piasku i trudnym ternie pozwala na trening w bardzo różnych pozycjach i przestrzeni, również na plaży czy wyboistej ścieżce leśnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *