łyżwy

Łyżwy – dobry wybór (jakie kupić łyżwy), łyżwy dla amatora

Łyżwy – jazda na łyżwach to nie tylko dobry sposób na rozrywkę. To również sposób na to, by złapać bakcyla do ruchu na świeżym powietrzu, uelastycznić figurę. Wybór odpowiedniego modelu łyżew będzie ważnym zagadnieniem. Jakie łyżwy wybrać, gdy dopiero zaczynamy przygodę z jazdą na łyżwach?

Co daje jazda na łyżwach

Łyżwy są najlepszym wyborem, jeśli myślimy o rozpoczęciu ciekawej aktywności fizycznej zimą. Pozwalają one świetnie się bawić, czy to w pojedynkę, czy całą rodziną. Fantastycznie spalają kalorie bez poczucia wielkiego wysiłku. Uelastyczniają całe ciało i wyrabiają fantastyczną kondycję. A wszystko to przy maksimum świetnej zabawy, absolutnie bez wrażenia podejmowania ciężkiego wysiłku.

Łyżwy dla amatora

Osoby, które planują rozpocząć swoją zabawę z jazdą na łyżwach, powinny postawić na modele dla amatorów. Najlepszym wyborem dla początkujących będą tak zwane hokejówki. Pozwalają one łatwiej opanować jazdę na łyżwach i utrzymać się na nich. Płoza w tym przypadku jest krótsza i węższa, co ułatwia utrzymanie się na lodzie. Dodatkowo, takie łyżwy mają nieznacznie wydłużoną tylną część cholewki.

To pozwala amatorom zabezpieczyć ścięgna Achillesa przed zerwaniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ początkujący łyżwiarz nie ma jeszcze dobrze opanowanej techniki. Jego łydki są wciąż zbyt mało wytrenowane, a kolana nie utrzymują jeszcze całego ciężaru ciała jak należy. Łyżwy hokejowe nie mają również ząbków na końcach płóz, co jest ułatwieniem. Często początkującym łyżwiarzom zdarza się o nie potykać. Dobierając łyżwy dla siebie należy je założyć i wybrać odpowiadający sobie rozmiar. Zawsze należy mieć na uwadze rozmiar uwzględniający grubą skarpetę zakładaną do jazdy na łyżwach.

Łyżwy – regularne treningi

Aby jazda na łyżwach sprawiała prawdziwą przyjemność – wystarczy tylko je nałożyć i stanąć na lodzie! W okresie zimowym czynnych jest wiele lodowisk miejskich, które przy sprzyjającej pogodzie można odwiedzać nawet za darmo. Wystarczy tylko posiadać własne łyżwy. Szczęściarze posiadający kawałek wolnego miejsca na podwórku przed domem mogą się tam pokusić o zrobienie lodowiska. Nadejście wiosny nie wyklucza jednak regularnych treningów łyżwiarskich. Warto się dowiedzieć, gdzie w okolicy są całoroczne lodowiska. Regularne treningi na łyżwach pozwolą nam zmienić hokejówki na łyżwy figurowe. Te mają nieco „trudniejszą” płozę, jednak lepiej nadają się do robienia trudniejszych figur na lodzie.

Częste trenowanie na lodzie może rozbudzić w nas miłość do aktywności fizycznej w ogóle. Każdy powinien dobierać sobie taki rodzaj ćwiczeń, który sprawiać mu będzie najwięcej przyjemności. Jest wiele osób, które nie cierpią biegania czy ćwiczeń na macie. Świetnie jednak radzą sobie w sportach, które wymagają opanowania specjalnej techniki. Jazda na łyżwach pozwala wzmocnić nie tylko łydki, ale i poczucie pewności siebie. Już po kilku tygodniach regularnego jeżdżenia można zaobserwować zmianę swojej sylwetki, poprawę kondycji. Przede wszystkim zaś, pokochamy jazdę na łyżwach, a latem być może przerzucimy się na łyżworolki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *