lemoniada

Lemoniada – zastosowania, zdrowa lemoniada, przepis, fit lemoniada

Lemoniada to napój na bazie soku z cytryny, który doskonale orzeźwia. Dlaczego warto ją pić codziennie? W jakiej postaci przygotowywać, by przyniosła korzyści zdrowotne?

Tradycyjna lemoniada

Tradycyjna lemoniadę przygotowuje się na bazie wody (może być woda gazowana), dużej ilości soku cytrynowego oraz cukru. Jest banalnie prosta w przygotowaniu, smaczna i orzeźwiająca. Niestety, dodatek cukru przestaje ją czynić napojem zdrowym i polecanym przez dietetyków. Dlatego warto pomyśleć o zmodyfikowanych wersjach lemoniady.

Fit-lemoniada

Lemoniadę można przygotować całkowicie bez dodatku cukru lub z jego zamiennikami. Doskonałym napojem orzeźwiającym będzie woda z sokiem z cytryny z dodatkiem kostek lodu. Do kwaskowatego smaku łatwo można się przyzwyczaić, a ten napój naprawdę dobrze gasi pragnienie, nawilża skórę i dodaje nam witamin na cały dzień.

Wodę z cytryną zaleca się pić na czczo, zaraz po przebudzeniu, najlepiej nieco ciepłą. Pozwala ona doskonale oczyścić organizm z toksyn, pobudza przemianę materii. Dodaje energii nawet lepiej niż kawa. Poza tym, jest pełna witamin i pomaga odkwasić organizm. Warto wyrobić w sobie nawyk codziennego picia wody z cytryną i zakupić do tego celu dobrą wyciskarkę do cytrusów – będzie często używana!

Do lemoniady można dodawać zamienniki białego cukru: cukier kokosowy, erytrol, ksylitol lub pić ją bez cukru. Ten napój jest też świetny, by oduczyć dzieci picia słodkich gazowanych napojów. Szybko przyzwyczają się do nowego smaku, ponieważ lemoniada jest naprawdę pyszna i dobrze gasi pragnienie!

Lemoniada z różnych owoców

Arbuzy, mango, melony, cytryny, limonki, truskawki – można z nich przygotować wspaniałe orzeźwiające napoje na lato! Wystarczy zmiksować je z wodą, niskokalorycznym zamiennikiem cukru, liśćmi mięty i sokiem z cytryny. Można dodać kilka kostek lodu i gotowe! Picie zdrowej lemoniady jest bardzo dobrym sposobem na nawodnienie organizmu w czasie upałów. Niewielkim wysiłkiem możemy zrobić duży dzbanek lemoniady dla całej rodziny i modyfikować ją, dodając nowe składniki. Taki napój dużo lepiej gasi pragnienie niż słodzone napoje zawierające tony cukru.

Najpopularniejszą i najbardziej dostępną wersją jest lemoniada z cytryn. Cytryny są bogatym źródłem witaminy C – przeciwutleniacza. Korzystnie wpływa on na naczynia krwionośne. Poprawia stan cery i odmładza organizm. Warto przyzwyczaić się do codziennego picia lemoniady zamiast innych napojów. Wyjdzie nam to na zdrowie i będzie z pewnością korzystniejsze dla naszego portfela. Pyszną lemoniadę możemy zabierać ze sobą w butelce do pracy – co ostatnio jest niezwykle modne.

Dziś coraz mniej osób kupuje wodę mineralną w plastikowych butelkach. Częściej decydujemy się na butelki wielorazowego użytku, do których można nalać pysznych, własnoręcznie przyrządzonych napojów. Lemoniada bez cukru, za to na przykład z miodem, może być doskonałym izotonikiem. Picie lemoniady wzmocni odporność i poprawi wygląd, zatem – pijmy ją na zdrowie, koniecznie dbając o zastępowanie cukru mniej kalorycznymi zamiennikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *