problemy ze skórą

Problemy ze skórą? Niesamowity sposób na piękną, młodą twarz!

Problemy ze skórą, do których zalicza się chociażby nadmierne łuszczenie, suchość czy trądzik i zaczerwienienie sprawiają, że człowiek traci poczucie własnej wartości, popada w kompleksy i czuje się nieatrakcyjny. Większość osób dotkniętych podobnymi schorzeniami wydaje mnóstwo pieniędzy na komercyjne środki podczas kiedy okazuje się, że znacznie tańsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze może być leczenie alternatywnymi, naturalnymi metodami.

Problemy ze skórą? Zapomnij o nich!

Receptura, którą pragniemy się z Wami podzielić nie tylko zapobiega trądzikowi, ale również głęboko nawilża skórę. Ogólny efekt to gładka, rozjaśniona, promienna i wolna od skaz cera.

Warto pamiętać, że nasze remedium może powodować reakcje alergiczne. Zdarza się to niezwykle rzadko, ale dla bezpieczeństwa przed poddaniem się kuracji należy przeprowadzić test alergiczny.

Cała tajemnica skuteczności naszego kosmetyku kryje się w bazylii. Jest ona stosowana już od czasów starożytnych. Przed wiekami była stosowana przez Hindusów jako rodzaj mistycznej, magicznej rośliny. Dziś stosujemy ją w kuchni oraz w szeroko rozumianej kosmetyce, która obejmuje również szereg korzyści zdrowotnych.

Bazylia wykazuje właściwości antyseptyczne i głęboko oczyszczające. To zioło jest również jednym z podstawowych składników stosowanych w wielu produktach do pielęgnacji skóry. W rzeczywistości to działa cuda nie tylko na skórę, ale również włosy.

Oto część korzyści zdrowotnych wynikających ze stosowania bazylii:

  • leczenie trądziku
  • działanie antybakteryjne
  • głębokie oczyszczanie skóry
  • głębokie nawilżenie
  • poprawa jakości skóry
  • poprawa jakości włosów
  • niwelacja dolegliwości towarzyszącym świerzbowi.

Zanurz kilka liści Bazyli w kubku z gorącą wodą. Po kilku minutach odcedź płyn i dodaj łyżkę żelu aloesowego. Z użyciem tego środka wykonaj dziesięciominutowy masaż twarzy. Następnie pozostaw w formie maski przez kwadrans i spłucz letnią wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *