10 zalet seksu

10 zalet seksu – poprawa zdrowia, redukcja stresu, lek na bezsenność

10 zalet seksu – seks jest bez wątpienia przyjemny i nic nie kosztuje. Dlatego lubimy go uprawiać. Pomaga on wzmocnić więzi pomiędzy partnerami. Jest sposobem na okazanie sobie uczuć. Wiadomo jednak nie od dziś, że seks poprawia stan zdrowia. Uprawiajmy go więc jako profilaktykę!

Seks poprawia stan zdrowia ciśnieniowców

Klasyczny seks z penetracją pozwala nieźle się zmęczyć i spocić. Finalnie jednak okazuje się, że obniża ciśnienie! To jeden z głównych powodów, dla których panowie po udanym stosunku odwracają się do ściany i usypiają. To nie wina partnerki, a jej zasługa! Skutecznie obniżyła panu ciśnienie, dzięki czemu usnął jak niemowlę.

Seks redukuje stres

Stres to jeden z czynników, które silnie oddziałują na nasz organizm. Powodują destrukcję pewnych obszarów ciała, dlatego należy się go wystrzegać. Albo… uprawiać częściej seks! Jeśli mamy stresująca pracę, nic tak nie ukoi nerwów jak dobry stosunek przed spaniem. Bliskość ukochanej osoby i dobry seks wyzwalają hormony szczęścia. To dlatego po seksie czujemy się tak błogo zrelaksowani. Co więcej – działa to również w wypadku kłótni między partnerami! Seks na zgodę jest jak najbardziej na tak!

Kochaj się z sercem – i dla serca


Regularny seks uprawiany z orgazmem minimum 3 razy w tygodniu redukuje ryzyko zawału serca. Ma to związek z polepszeniem pracy serca podczas regularnego wysiłku. Regularna, przyjemna aktywność fizyczna jaką jest seks zdecydowanie wspiera osoby zagrożone zawałem!

10 zalet seksu – Lek na bezsenność

Zamiast stosować tabletki nasenne, lepiej się pokochać. Podczas stosunku wydzielane są hormony, które wpływają na mózg podwyższając poziom prolaktyny. To ona odpowiedzialna jest za senność. Bezsenne wieczory warto więc wykorzystać na igraszki z ukochaną osobą. Dzięki temu łatwiej i szybciej zaśniemy. A przy okazji – wzmocnimy serce, obniżymy ciśnienie…

Seks a ból

Seks łagodzi bóle. Ból głowy przed stosunkiem powinien być więc dla partnera zachętą, a nie wymówką. W czasie orgazmu wydzielane są duże ilości endorfin, a te łagodzą dolegliwości bólowe. Regularny seks może też zmniejszyć częstotliwość występowania uporczywych migren!

Seks uzdrawia relacje w związku

Regularne stosunku to ogromna przyjemność dla obojga partnerów, nawet z długim stażem. To one pomagają upewnić się we wzajemnej fascynacji seksualnej. Dają możliwość nieskrępowanego przytulania się, piszczenia, wyznawania miłości.

Seks na odchudzanie

Seks jest jedną z form aktywności fizycznej. A ta, jak wiadomo – przyspiesza spalanie tłuszczu. Jest więc bardzo wskazane, by osoby dbające o linię uprawiały regularnie miłość. Kochanie się w różnych pozycjach wymaga intensywnej pracy bioder. Doskonale wzmacniane są też mięśnie brzucha.

Seks minimalizuje zachorowanie na prostatę

Przerost prostaty może z większym prawdopodobieństwem wystąpić u mężczyzn, którzy nie współżyją lub robią to rzadko.

10 zalet seksu – Zdrowa cera i włosy

Tuż po seksie kobieta może dostrzec pewne zmiany w swojej fizjonomii. Jej oczy są większe, bardziej błyszczące. Cera zaróżowiona, gładka i błyszcząca. Regularne uprawianie seksu może więc mieć charakter odmładzający!

Łagodzi objawy PMS

Burza hormonów podczas napięcia przedmiesiączkowego może zostać złagodzona przez seks. To również czas, w którym ryzyko zajścia w ciążę jest stosunkowo niewielkie. Warto więc przekonać się i w tym czasie kochać się jeszcze częściej. Dzięki temu PMS nie będzie tak odczuwalne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *