nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze i erekcja – przyczyny, leczenie nadciśnienia

Nadciśnienie tętnicze, samo w sobie nie powoduje zaburzeń erekcji, jednakże niewłaściwe jego leczenie lub brak podjęcia leczenia nadciśnienia może spowodować impotencję i problemy z erekcją. Bardzo często to właśnie te problemy skłaniają mężczyznę do szukania pomocy i diagnozy nadciśnienia, będącego przyczyną niezdolności seksualnej.

Nadciśnienie tętnicze – przyczyna trudności

Zaburzenia erekcji towarzyszą zarówno osobom chorującym na nadciśnienie jak również chorym na cukrzycę, tarczycę, marskość wątroby, czy miażdżycę. Bardzo często nadciśnienie jest chorobą współistniejącą wymienionym, co za tym idzie pogłębia dodatkowo problem ze wzwodem. Nieodpowiednio dobrana terapia to zwykle powód występowania trudności, bowiem sama choroba nie dyskwalifikuje mężczyzny i nie upośledza męskości, pozwala na udane współżycie.

Głównym powodem zaburzenia erekcji jest cholesterol, a konkretnie jego nadmiar. Zaczyna on się wówczas w naczyniach krwionośnych i generuje guzki miażdżycowe utrudniające przepływ krwi. Tym samym ciśnienie tętnicze wzrasta. Ma to związek z erekcją, gdyż wzwód wymaga napływu krwi o 20 razy więcej niż w spoczynku penisa. Gdy dochodzi do zwężenie tętnic, to pomimo podniecenia i sygnału o zapotrzebowaniu na krew, ona nie dociera do prącia na czas lub dociera w wiele mniejszej ilości niż powinna.

Nadciśnienie tętnicze – zmiana trybu życia receptą na seks

Przy występowaniu nadciśnienia tętniczego chcąc prowadzić aktywne i udane życie seksualne warto pomyśleć o zmianie nawyków i trybu życia. Nieleczone nadciśnienie negatywnie wpływa na wiele narządów, jak i na jakość życia. Zastosowanie leków na nadciśnienie nie eliminuje w stu procentach dolegliwości związanych z nadciśnieniem. Czasem stosowane leki jak beta blokery mogą wpływać na erekcje negatywnie. Nie znaczy to jednak iż należy się z tą sytuacją pogodzić, bowiem spektrum możliwości skutecznego leczenia nadciśnienia jest szerokie.

Lekarz specjalista ma możliwość dobrania odpowiedniego leku do pacjenta, zatem wystarczy poprosić o zmianę leku, by cieszyć się wzwodem. Zanim jednak zrzucimy winę na leki potrzebna jest obserwacja siebie, bowiem nie zawsze wynika problem z erekcją z terapii lekowej, a może wynikać zza małej ilości ruchu, stresu, czy niezdrowej diety powodującej wzrost cholesterolu i tym samym ciśnienia krwi.

Wskazany jest systematyczny wysiłek fizyczny oraz dieta bogata w kwasy nasycone tłuszczowe, czyli obfita w nabiał i mięso. Ponadto wzbogacona rybami i olejami, które dostrajają organizmowi kwasów nienasyconych.

Nadciśnienie tętnicze – leczenie nadciśnienia

Gdy podejmujemy leczenie nadciśnienia, a problem z erekcją nadal trwa, winniśmy zasięgnąć porady lekarskiej, bowiem nie jest to stan naturalny i może wskazywać na choroby towarzyszące, bądź niewłaściwą terapię. Bezwzględnie nie można rezygnować z seksu, który jest elementem terapeutycznym w leczeniu nadciśnienia.

Pozwala on na regulację ciśnienia, zachowuje równowagę w gospodarce hormonalnej oraz aktywizuje układ oddechowo-krążeniowy. Ponadto atutem seksu jest wzmocnienie mięśni i odporności, co jest pozytywnym czynnikiem w leczeniu. Wspomaganie erekcji można rozpocząć poprzez metody naturalne, a jeśli one zawiodą warto sięgnąć po doustne leki zwiększające napływ krwi do prącia. Czasem proponuje się pacjentom korzystanie ze specjalnych urządzeń próżniowych. W skrajnych przypadkach dopuszcza się interwencję chirurgiczną udrażniającą dopływ krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *